Ronaldo v kvalifikácii o Euro 2020 zostrelil Litvu, zvíťazili aj Angličania a Česi

11.9.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Česka zvíťazili v utorkovom zápase A-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 v čiernohorskej Podgorici 3:0 (0:0) a v tabuľke sa dostali na 2. miesto.

Triumf Čechov spečatil Darida

Zverenci trénera Jaroslava Šilhavého dlho nevedeli nájsť recept na domácu defenzívu, tú však „odklial“ v 54. min Tomáš Souček hlavou po priamom kope Jakuba Jankta. Poistku pridal už o štyri minúty neskôr Lukáš Masopust, ktorý po rohu usmernil loptu do súperovej bránky.

V závere Vladimír Darida z pokutového kopu spečatil triumf Čechov. „Som rád, že mi to tam konečne padlo a chalanom som pomohol. Prvý polčas sme mali dobrý, ale chýbal tomu gól. Našťastie sme to zlomili po zmene strán. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene,“ povedal Tomáš Souček pre ČT Sport.

Rýchly gól Kosova

Lídrami poradia A-skupiny zostávajú Angličania, ktorí v Southamptone privítali výber Kosovo a bola to poriadna gólová prestrelka (5:3).

Hostia sa síce ujali vedenia Valona Berishu už v prvej minúte, ale „Albión“ v prvom polčase odpovedal piatimi gólmi – vyrovnal Raheem Sterling, misky váh na stranu domácich naklonil Harry Kane a po vlastnom zásahu Mergima Vojvodu sa do listiny strelcov zapísal dvakrát mladý Jadon Sancho. Po zmene strán potom Kosovčania skorigovali gólmi Valona Berishu a Vedata Muriqiho z pokutového kopu, za domácich potom penaltu nepremenil Harry Kane.

Angličania v utorok ukončili šnúru súpera 15 duelov bez prehry, keď Kosovčania predtým naposledy prehrali s Islandom v októbri 2017. Angličania v doterajších štyroch dueloch v boji o Euro 2020 nestratili ešte ani bod. Výber Kosova klesol z 2. na 3. priečku tabuľky.

Štyri góly Ronalda

V B-skupine sa podľa papierových predpokladov zo zisku troch bodov tešili hostia. Srbi triumfovali v Luxembursku 3:1 (1:0) a reprezentácia Portugalska štvorgólovým koncertom Cristiana Ronalda zostrelila vo Vilniuse domáci výber Litvy 5:1 (1:1). Portugalsku v tabuľke B-skupiny patrí so ziskom ôsmich bodov druhá priečka s odstupom piatich bodov na Ukrajinu, Srbsko na tretej pozícii zaostáva za Portugalskom o jeden bod.

V H-skupine prekvapila prehra Islandu v Albánsku 2:4 (0:1). Hostia síce v Elbasane vyrovnali na 1:1 aj 2:2, ale v súboji, ktorý ako hlavný arbiter viedol Slovák Ivan Kružliak, napokon ťahali za kratší koniec. V ďalších dvoch dueloch skupiny potvrdili favoriti papierové predpoklady.

Výber Turecka v Kišiňove zdolal domáce tím Moldavska hladko 4:0 (1:0) a Francúzi si v Paríži poradili s výberom Andorry 3:0 (1:0), pričom pokutový kop za domácich nepremenil Antoine Griezmann. Turci a Francúzi majú na čele tabuľky po 15 bodov, tretí Islanďania za nimi zaostávajú o tri body.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Ronaldo v kvalifikácii o Euro 2020 zostrelil Litvu, zvíťazili aj Angličania a Česi © SITA Všetky práva vyhradené.