Richard Müller zverejnil skladbu Julia Roberts

Na novinke spolupracovali aj Ondřej Brzobohatý a Peter Uličný.BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský spevák Richard Müller zverejnil skladbu Julia Roberts. Ako naznačuje názov, novinku venoval americkej herečke, známej z filmov ako Pretty Woman (1990), Notting Hill (1999), Erin Brockovich (2000) alebo Jedz, modli sa a miluj (2010).

„Tak, ako každý normálny muž aj ja som do nej zamilovaný. Je to krásna žena a predovšetkým vynikajúca herečka. Môj najobľúbenejší film s ňou je asi Erin Brockovich a to preto, že v ňom neskončí v posteli so žiadnym mužom a napriek tomu je na čo sa dívať. Jednoducho, Julia sa mi páči a myslím si, že si zaslúži pesničku,“ uviedol 55-ročný interpret.

Autorom hudby je Ondřej Brzobohatý, na texte spolupracovali Müller a Peter Uličný. Pieseň Julia Roberts je zároveň predzvesťou nového albumu s názvom 55. „V takomto tandeme sme robili nielen tento singel, ale celú dosku. S Ondřejom Brzobohatým som spolupracoval po prvý raz a bola to naozaj fantastická jazda. Toto CD sprevádzala akási ‚magickosť‘, robilo sa naozaj veľmi pohodovo. Nahrávali sme ho Prahe, v známom štúdiu Smečky, v ktorom som kedysi nahral hity Rozeznávám a Štěstí je krásná věc. Myslím, že pozitívna energia, s ktorou sme pracovali, je z albumu cítiť. Som naozaj mimoriadne spokojný,“ vyjadril sa spevák.

Nahrávka ponúkne 15 nových skladieb. „Album je mimoriadne osobný, všetky pesničky sa ma nejakým spôsobom týkajú. Pevne verím, aj na základe reakcií okolia, priateľov a vydavateľov, že sa nám podarilo urobiť nádherný album. Dúfam, že moje publikum nesklamem,“ vyhlásil rodák z Hlohovca, ktorý odštartuje 1. októbra jesennú časť To najlepšie tour. Počas koncertnej šnúry sa predstaví v 17 slovenských a 13 českých mestách.

Richard Müller počas kariéry spolupracoval napríklad s Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou, Ivanom Táslerom, Andrejom Šebanom či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria aj skladby ako Milovanie v daždi, Cigaretka na 2 ťahy, Spočítaj ma, Tlaková níž, Nočná optika, Po schodoch, Baroko alebo V tom istom meste. Vlani uviedol na trh album Sociální síť, na ktorom spolupracovali Michal Horáček a Michal Pavlíček. So skupinou Fragile vydal nahrávky Hlasy (2013) a Hlasy 2 (2014).

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. septembra 2016