Réway ide do NHL, na tri roky sa upísal Montrealu Canadiens

Dvadsaťjedenročný rodák z Prahy naposledy hral vo švajčiarskom tíme HC Fribourg-Gottéron.MONTREAL 18. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový reprezentant Martin Réway bude vo svojej kariére pokračovať v klube zámorskej NHL Montreal Canadiens. Dvadsaťjedenročný center schopný operovať aj na krídle sa dohodol na dvojcestnom kontrakte na tri roky, informoval oficiálny web kanadského tímu.

„Sme nadšení z dohody s Martinom Réwayom, mladým útočníkom s úžasnými ofenzívnymi schopnosťami. Naši skauti ho mali niekoľkokrát možnosť vidieť v akcii na svetových šampionátoch juniorov a seniorov. Sme radi, že sa pripojí ku skupine mladých hráčov, ktorí budú v septembri v tréningovom kempe bojovať o miesto v našom tíme,“ uviedol generálny manažér Montrealu Marc Bergevin.

Dvadsaťjedenročný rodák z Prahy Réway naposledy hral vo švajčiarskom tíme HC Fribourg-Gottéron, sezónu 2015/2016 odštartoval v Sparte. V minulosti pôsobil v QMJHL v tíme Gatineau Olympiques. Montreal si ho vybral zo 116. miesta vo štvrtom kole draftu 2013. Záujem o jeho služby avizoval po uplynulej sezóne najmä Slovan Bratislava.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2016