RegioJet zvažuje na Slovensku sieť autobusových liniek

O tom, kam budú žlté autobusy premávať, majú rozhodnúť cestujúci. RegioJet má záujem o vnútroštátne diaľkové trasy, spoje nadväzujúce na jej vlaky a medzinárodné linky, spájajúce Slovensko s okolitými krajinami.
BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) – Súkromný dopravca RegioJet plánuje na celom Slovensku vytvoriť sieť autobusových liniek. O tom, kam budú žlté autobusy premávať, majú rozhodnúť cestujúci. Ako spoločnosť vo štvrtok informovala, záujem má o vnútroštátne diaľkové trasy, spoje nadväzujúce na jej vlaky a medzinárodné linky, spájajúce Slovensko s okolitými krajinami. „Slovensko vnímame ako krajinu, v ktorej plánujeme rozširovať naše aktivity. V súčasnosti pripravujeme zoznam autobusových trás, na ktoré v budúcnosti vstúpime,“ povedal majiteľ spoločnosti RegioJet Radim Jančura. „V rozhodovaní nám môžu pomôcť aj samotní zákazníci, ktorí nám môžu posielať tipy, na ktorých linkách by naše autobusy uvítali,“ dodal.

RegioJet mesiac prevádzkuje medzinárodnú autobusovú linku z Bratislavy cez letisko Schwechat do Viedne. Zatiaľ ju využilo spolu vyše dvadsaťtisíc cestujúcich. Po prvých štyroch týždňoch prevádzky linky sú autobusy podľa prepravcu priemerne obsadené na takmer 50 % a denne prepravia aktuálne asi tisíc ľudí. Priemerný medzitýždenný nárast počtu cestujúcich je na úrovni 30 %. Jančura uviedol, že na autobusovej trase Bratislava – Viedeň je veľmi silná, ale férová konkurencia a určenú maximálnu cenu, nižšiu oproti ďalším dopravcom, považuje za udržateľnú. Žlté autobusy jazdia z Bratislavy do Viedne šestnásťkrát denne v každom smere v hodinových intervaloch. Ak sa bude počet cestujúcich na tejto linke zvyšovať, spoločnosť chce na ňu nasadiť ďalšie autobusy a skrátiť intervaly medzi spojmi. RegioJet od začiatku februára prevádzkuje aj vnútroštátnu diaľkovú autobusovú linku Banská Bystrica – Nitra – Bratislava, do septembra ju využilo 330 tisíc pasažierov.

Spoločnosť RegioJet, a.s. so sídlom v Bratislave bola založená v októbri 2010, má základné imanie 25 tis. eur a jej akcionárom je česká spoločnosť Student Agency, k. s. so sídlom v Brne. RegioJet prevádzkuje osobnú vlakovú dopravu na trati Bratislava – Dunajská Streda v marci 2012, diaľkové vlaky na trase Bratislava – Žilina – Košice v decembri 2014.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. decembra 2015