Rast dolára sa vo štvrtok zastavil

Dolárový index, ktorý meria jeho silu voči košu iných hlavných svetových mien, si prilepšil o 0,1 %.

LONDÝN 19. mája (WebNoviny.sk) – Americký dolár sa vo štvrtok počas európskeho obchodovania stabilizoval tesne pod úrovňou, ktorá bola najvyššia od marca. „Domnievame sa, že dolár bude pokračovať v pohybe smerom nahor, ale už to nebude široko založený rast,“ povedal James Kwok, šéf devízového manažmentu vo francúzskej spoločnosti Amundi podnikajúcej v oblasti správy majetku.

V úvode obchodovania na európskom trhu americká mena voči euru posilnila na 1,1206 USD/EUR. Neskôr sa dolár stabilizoval na mierne slabšej hodnote, a to na úrovni 1,1220 USD/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho silu voči košu iných hlavných svetových mien, si prilepšil o 0,1 %. Oproti japonskému jenu však dolár oslabil na 110,085 JPY/USD.

Stredoeurópske meny vo štvrtok oproti euru oslabili. Posilnili totiž očakávania, že centrálna banka USA v júni zvýši úroky, čo by spôsobilo zníženie príťažlivosti aktív regiónu. Napríklad maďarský forint do 14:18 SELČ klesol k blízkosti štvormesačného minima, a to o štvrť percentuálneho bodu na 316,70 HUF/EUR.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. mája 2016