Radwanská takmer vypadla, Venus Williamsová je v 3. kole

Agnieszka Radwanská sa vyhla osudu dvojky tohto podujatia Garbine Muguruzovej-Blancovej zo Španielska, ktorá predtým v rovnaký deň nestačila na Slovenku Janu Čepelovú.

LONDÝN 30. júna (WebNoviny.sk) – Poľská tenistka Agnieszka Radwanská nasadená ako tretia odvrátila tri mečbaly Any Konjuhovej a Chorvátku zdolala za 155 minút 6:2, 4:6, 9:7 vo štvrtkovom zápase 2. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (27. júna – 10. júla, celková dotácia 28,1 milióna libier, tráva).

VŠETKY SPRÁVY A VÝSLEDKY Z WIMBLEDONU

Miestna finalistka spred štyroch rokov „Aga“ Radwanská sa teda vyhla osudu dvojky tohto podujatia Garbine Muguruzovej-Blancovej zo Španielska, ktorá predtým v rovnaký deň nestačila na Slovenku Janu Čepelovú.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo štvrtého dňa Wimbledonu

Zdolaná Konjuhová má všetky dôvody na slzy – aj tie od fyzickej bolesti. Osemnásťročná 103. hráčka svetového rebríčka viedla nad favoritkou lepšou o sto renkingových miest 5:3 v rozhodujúcom sete. Jeden mečbal mala na príjme v deviatom geme a dokonca dva za sebou ako podávajúca v desiatej hre. Nedala a nezvládla ani opakovaný pokus doservovať sa k postupu pri skóre 6:5. V štrnástom geme sama odvrátila jeden mečbal na podaní. Za stavu 15:40 na príjme v pätnástej hre si Chorvátka pri dobiehaní stopbalu podvrtla na loptičke členok. Krivkajúc si potom neudržala servis – 7:9.

Odporúčame:

Murray pustil súperovi len 6 gemov, vo Wimbledone ide ďalej

Dominika Cibulková nedala vo Wimbledone šancu ďalšej súperke

Jana Čepelová sa vo Wimbledone postarala o obrovskú senzáciu

Lacko na Wimbledone vyradil bombardéra Karloviča

Dvadsaťsedemročná úradujúca majsterka sveta WTA v jesenného Singapuru „Aga“ Radwanská bude medzi najlepšími 32 v All England Lawn Tennis and Croquet Clube čeliť Češke Kateřine Siniakovej.

Dvojhra žien – 2. kolo:
Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) – Ana Konjuhová (Chor.) 6:2, 4:6, 9:7 za 155 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júna 2016