Putin konečne priznal, že Rusko má na Ukrajine svojich ľudí

Naďalej však popiera, že by išlo o regulérnych vojakov.Moskva 17. decembra (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin dnes priznal, že Rusko malo „personál na východnej Ukrajine, kde plnili isté vojenské úlohy“. Poprel však, že by Rusko na východ Ukrajiny vyslalo svoje regulárne jednotky.

„Nikdy sme nepovedali, že tam neboli ľudia, ktorí plnili isté úlohy vrátane tých vo vojenskej sfére,“ vyhlásil Putin na dnešnej výročnej tlačovej konferencii v Moskve. Upozornil však, že „to neznamená, že tam boli ruské (regulárne) jednotky“ a vyzval „všimnúť si (ten) rozdiel“.

Odporúčame:

Video: Transparenty aj hračky, taká bola Putinova tlačovka

Putin hodnotil rok, na tlačovku prišlo 1390 novinárov

Putin tiež vyhlásil, že je pripravený presvedčiť separatistov na východe Ukrajiny o nutnosti dosiahnuť kompromis, aby došlo k urovnaniu konfliktu, ktorý si od vlaňajšieho apríla vyžiadal vyše 8000 obetí na životoch.

Na tlačovej konferencii v Moskve Putin tiež uviedol, že Rusko sa nechystá zavádzať voči Ukrajine žiadne sankcie ako reštrikcie za jej obchodnú dohodu s EÚ. Ukrajina „už len viac nebude mať úľavy ani výhody“, aké mala doteraz. Podľa Putinovho názoru na budúci rok možno očakávať zhoršenie ekonomických vzťahov Moskvy a Kyjeva.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. decembra 2015