Protimonopolný úrad podozrieva firmy z údajného kartelu pri čerpaní eurofondov na farmy

382722_mg_4734 676x469.jpg

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) – Na slovenskom trhu s dodávkami strojov a strojno-technologického vybavenia do poľnohospodárskej prvovýroby pravdepodobne zaznamenal Protimonopolný úrad SR (PMÚ) kartel. Inšpektori úradu už vykonali neohlásenú kontrolu v nemenovanej spoločnosti.

„Inšpekcia bola vykonaná na základe dôvodného podozrenia, že podnikatelia mohli uzavrieť dohodu obmedzujúcu súťaž, a to v súvislosti s účasťou a predkladaním ponúk vo verejných obstarávaniach čiastočne financovaných z eurofondov Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka (EPFRV) smerujúcich na modernizáciu fariem,“ informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

Mená firiem, ktorých sa má údajný kartel týkať, ako aj iné podrobnosti úrad nateraz neposkytol. Konštatoval len, že mohlo ísť o horizontálnu dohodu medzi priamymi konkurentmi, ktorá patrí medzi najzávažnejšie porušenia súťažných pravidiel a považuje sa za ťažký kartel.

„V prípade preukázania takejto dohody hrozí podnikateľom pokuta až do výšky 10 % z obratu za predchádzajúce uzavreté účtovné obdobie,“ uzavrela Oľšavská.

Viac k témam: eurofondy, kartelová dohoda, PMÚ Protimonopolný úrad
Zdroj: Webnoviny.sk – Protimonopolný úrad podozrieva firmy z údajného kartelu pri čerpaní eurofondov na farmy © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2019