Prokuratúra začala stíhanie pre tlačovky Fica o Matovičovi

Ondrej Dostál podal trestné oznámenie pre podozrenie z možného spáchania trestných činov ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva, zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi.BRATISLAVA 9. marca (WebNoviny.sk) – Krajská prokuratúra v Bratislave začala trestné stíhanie v súvislosti s predvolebnými tlačovými besedami premiéra a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica, na ktorých informoval o daňových kontrolách vo firme predsedu OĽaNO Igora Matoviča. Agentúru SITA o tom informoval predseda OKS Ondrej Dostál.

Ako ďalej dodal Dostál, trestné oznámenie podali 8. februára na Generálnu prokuratúru SR pre podozrenie z možného spáchania trestných činov ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva, zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi.

„Trestné stíhanie bolo začaté 29. februára, teda ešte pred voľbami. Zatiaľ ide o trestné oznámenie vo veci a týka sa podozrenia zo spáchania trestného činu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva,“ informoval Dostál s tým, že ich o tom upovedomila prokurátorka Krajskej prokuratúry v Bratislave Zuzana Hulinová.

„V trestnom oznámení, ktoré sme podali spolu s učiteľom a miestnym poslancom za NOVA Vladimírom Dolinayom, predsedom Mladých liberálov Jakubom Nedobom, podpredsedom OKS Ivanom Kuhnom, učiteľom a regionálnym poslancom za Zmenu zdola Jurajom Smatanom, členom SaS Štefanom Pecenom a učiteľom Radoslavom Kovácsom, sme upozornili, že je potrebné overiť, či nedošlo aj ku konaniu z osobitného motívu, ktorým môže byť spáchanie trestného činu z pomsty,“ uviedol Dostál. Prezentácia informácií o Igorovi Matovičovi zo strany premiéra Roberta Fica totiž podľa nich vykazuje známky politickej odvety za Matovičovu kritiku na adresu Fica, jeho strany a vlády.

Predseda OKS Ondrej Dostál ešte začiatkom februára podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie, ktorým reaguje na dve tlačové besedy premiéra Roberta Fica. Ten na tlačovkách informoval o daňových kontrolách predchádzajúceho podnikania Igora Matoviča a novinárom predložil aj viaceré dokumenty a záznamy daňových úradov. „Nie je žiadny dôvod, aby takýmito informáciami disponoval predseda vlády a už vôbec nie je dôvod, aby predseda vlády zverejňoval takéto informácie za účelom škandalizácie opozičného politika,“ povedal vtedy novinárom Dostál.

Odporúčame:

Matovič vypovedal na polícii, výsluch trval štyri hodiny

Ste taká futbalová baletka, povedal Kaliňák Matovičovi

Polícia vypočuje Fica za zverejnenie dokumentov o Matovičovi

Vyšetrovateľ prišiel k domu Matovičovej babky po dokumenty

Matovičovu výzvu na detektor berie Fico ako cirkusantstvo

Matovič vyzval Fica na detektor lži, ponúka mu milióny

Biele vrany kritizovali zverejnenie dokumentov o Matovičovi

Vieme prví: Vandák účtovníctvo Matoviča do zberu nedal

Matovič: Nie som daňový podvodník, Fico je klamár

Fico obvinil Matoviča, že regionPress predal bielemu koňovi

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. marca 2016