Prokuratúra má desiatky podnetov na zrušenie Kotlebovej ĽSNS

Generálna prokuratúra náležite preskúma doručené podnety na zrušenie strany Mariana Kotlebu.BRATISLAVA 9. marca (WebNoviny.sk) – Na Generálnu prokuratúru SR prišli desiatky emailových podaní na rozpustenie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Podania budú náležite preskúmané, informovala agentúru SITA hovorkyňa Andrea Predajňová.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Obrazom: Úspech Kotlebu vyhnal do ulíc stovky ľudí

V tejto súvislosti generálny prokurátor Jaromír Čižnár poznamenáva, že ak skutočne ide o zoskupenie identické – personálne a obsahovo s tým, ktoré na základe návrhu generálneho prokurátora už raz Najvyšší súd Slovenskej republiky v roku 2006 rozpustil, je na mieste otázka, prečo ho príslušné orgány opätovne zaregistrovali, resp. či je právna úprava v tejto oblasti dostatočná, tlmočila názor generálneho prokurátora hovorkyňa.

Odporúčame:

Obrazom: Prezident Kiska prijal lídrov strán, Kotlebovi dal košom

Kotleba kritizuje Kisku za ignoráciu legálne zvolenej strany

Súdneho vikára desí vstup Kotlebovcov do parlamentu

ĽSNS reaguje na rozhodnutie Kisku neprijať Kotlebu v paláci

Zeman sa obul do Kotlebovej strany, čaká trestné oznámenie

Aktivisti žiadajú rozpustiť stranu Mariana Kotlebu

Obrazom: Úspech Kotlebu vyhnal do ulíc stovky ľudí

Organizátori antifašistického pochodu, ktorý bol v pondelok v Bratislave, v utorok listom požiadali generálneho prokurátora, aby dal podnet na rozpustenie Kotlebovej strany na Najvyšší súd SR. Zároveň na stránke www.ludskeprava.sk odštartovali možnosť obrátiť sa na generálneho prokurátora aj pre verejnosť.

„Napriek tomu, že kotlebovci sa v sobotu dostali do parlamentu formálne demokraticky, nie je to demokratická strana, oklamali voličov. ĽSNS je morálnym nasledovníkom a obdivovateľom zločineckého vojnového slovakštátu, ktorý zavraždil 60-tisíc ľudí pre svoju zvrátenú ideológiu. Vzhľadom na to žiadame kompetentné orgány, aby konali,“ vyhlásil organizátor pondelkového pochodu Matej Ivančik z Inštitútu ľudských práv. Je však podľa neho škoda, že kompetentní nezasiahli už dávno, keď na to aktivisti opakovane upozorňovali.

VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

TAKTO PREBIEHALI PARLAMENTNÉ VOĽBY

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. marca 2016