Princezná Kate po prvý raz od decembra vystúpila na verejnosti, neznamená to však jej návrat k spoločenskému životu (foto)

527651_aptopix_britain_trooping_the_color_95041 676x451.jpg

15.6.2024 (SITA.sk) – Britská princezná Catherine sa v sobotu s rodinou zúčastnila na vojenskej prehliadke Trooping the Colour pri príležitosti oficiálnych narodenín britského kráľa. Bolo to jej prvé vystúpenie na verejnosti od decembra a odvtedy, čo v marci oznámila, že podstupuje liečbu rakoviny.

Štyridsaťdvaročná princezná z Walesu sa s deťmi previezla v koči a neskôr sa prizerala prehliadke z okna priľahlej budovy. Na záver prehliadky s ďalšími členmi kráľovskej rodiny pozdravila verejnosť z balkóna Buckinghamského paláca. Jej manžel princ William prehliadku absolvoval na koni, zatiaľ čo kráľ Karol III., ktorý sa tiež lieči z rakoviny, s kráľovnou Camillou sa viezli v koči.

Prehliadke, na ktorej sa zúčastnili stovky príslušníkov ozbrojených síl, sa aj napriek nepriazni počasia prizerali tisícky ľudí. Podujatie tradične ukončil prelet vojenských lietadiel.

Karol III. má narodeniny až v novembri. Britskí panovníci však verejne oslavujú počas oficiálnych narodenín, ktoré sa nemusia zhodovať s ich naozajstným dátumom. Tieto oslavy tradične zahŕňajú vojenskú prehliadku Trooping the Colour.

Britskí predstavitelia zdôrazňujú, že to, že sa Catherine zúčastnila na sobotňajšej prehliadke, neznamená jej návrat k verejnému životu. Princezná v piatok vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že jej liečba postupuje dobre, ale „ešte sa z toho nedostala“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Účasť kráľovskej rodiny na vojenskej prehliadke v Londýne (fotografie)

Viac k témam: Britská kráľovská rodina, britský kráľ, princezná, Trooping the Colour, Vojenská prehliadka
Zdroj: SITA.sk – Princezná Kate po prvý raz od decembra vystúpila na verejnosti, neznamená to však jej návrat k spoločenskému životu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

15. júna 2024