Princezná Charlotte oslavuje svoje prvé narodeniny

William a Kate „sú veľmi šťastní“, že sa môžu s verejnosťou podeliť o svoju radosť z takýchto významných rodinných udalostí, a veria, že nové fotografie z ich rodinného archívu urobia radosť aj iným ľuďom.

Londýn 2. mája (WebNoviny.sk) – Kensingtonský palác zverejnil nové fotografie princeznej Charlotte. Dcéra princa Williama a vojvodkyne z Cambridgeu oslávi svoje prvé narodeniny v pondelok.

Kensingtonský palác, ktorý fotografie zverejnil v predvečer tohto sviatku, podľa agentúry AP oznámil, že snímky boli urobené v apríli vo vidieckom dome Charlottiných rodičov. Ich autorkou je princeznina matka Kate.

Vo vyhlásení paláca sa ďalej uvádza, že William a Kate „sú veľmi šťastní“, že sa môžu s verejnosťou podeliť o svoju radosť z takýchto významných rodinných udalostí, a veria, že nové fotografie z ich rodinného archívu urobia radosť aj iným ľuďom.

Dievčatko je ako potomok následníka trónu prvou kráľovskou princeznou narodenou v britskej panovníckej rodine po 65 rokoch. Zatiaľ poslednou bola dcéra Alžbety II. – princezná Anna.

Charlotte je ale aj prvou britskou princeznou, ktorá nebude čeliť diskriminácii za to, že je dievča. V roku 2011 sa totiž krajiny Commonwealthu dohodli na zmene, ktorá dáva dievčatám rovnaké práva ako chlapcom. Upravený zákon o nástupníctve nadobudol platnosť v marci roku 2015. Malá princezná je tak štvrtá v nástupníctve na trón po dedkovi Charlesovi, otcovi Williamovi a bratovi Georgeovi, a o jedno miesto tak odsunie Williamovho brata princa Harryho.

Zmena zákona znamená, že zostane štvrtá, aj keby mala v budúcnosti mladšieho brata. Ak by však jej starší brat George mal raz deti, dostanú sa v nástupníctve pred ňu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. mája 2016