Primátor Levoče Majerský bude kandidovať za predsedu KDH

Súčasných funkcionárov KDH chce Milan Majerský posadiť na tribúnu.BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Primátor Levoče Milan Majerský chce na júnovom sneme kandidovať za predsedu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). Zároveň však chce zostať primátorom.

Či však bude kandidovať na post primátora aj v najbližších komunálnych voľbách, nepovedal. Ako uviedol Majerský na pondelňajšej tlačovej besede, po voľbách sa stretol s agóniou, až nechuťou v KDH. „Blíži sa snem, kde bude voľba nového predsedu, preto chcem predstaviť svoju kandidatúru,“ uviedol.

Majerský prirovnal KDH k futbalovému mužstvu

Z KDH odišlo veľa politikov. „Niektorí sú aj dnes v parlamente. KDH patrí do parlamentu,“ povedal. Majerský zároveň uviedol, že aj jeho lákali, keď politici odchádzali, menoval Daniela Lipšica. Majerský však zostal verný hnutiu.

KDH je podľa Majerského programovo vyzreté. Pod jeho vedením by hnutie presadzovalo rovnakú politiku, len iným spôsobom. Tvrdí, že KDH má jeden z najlepších programov. „KDH malo silný program, len ho nedokázalo silne odkomunikovať. Preto musí prísť k dôraznému striedaniu, nielen ku kozmetickej úprave,“ povedal. Vymeniť by sa mali okrem predsedu aj podpredsedovia a členovia predsedníctva.

KDH prirovnal k futbalovému mužstvu. „V KDH boli na ihrisku takí, ktorí už nevládzu. Naopak, na striedačke sú ľudia, ktorí chcú a vedia podať výkon. Tí, čo už nevládzu, nepatria už ani na striedačku. Posadili by sme ich na tribúnu do VIP lóží. Je čas, keď by si mal človek povedať, kedy odísť,“ vyhlásil s tým, že KDH existuje, neumrelo, len potrebuje reštart.

Spoluprácu si vie Majerský ako predseda predstaviť s kýmkoľvek, aj s Alojzom Hlinom, ktorý chce rovnako kandidovať za predsedu. Verí, že Hlina bude dnes prijatý za člena KDH.

Šéfom KDH chce byť aj Hlina

Záujem kandidovať za predsedu KDH oznámil exposlanec Národnej rady SR Alojz Hlina, ktorý si minulý týždeň podal prihlášku za člena KDH. Na tento post ho už navrhli viaceré okresné organizácie na Orave.

Hlina chce na základoch KDH vybudovať modernú konzervatívnu stranu ľudového typu, iba tak podľa neho môže KDH uspieť. Hlina v marcových voľbách kandidoval za KDH. Hnutie sa však prvýkrát vo svojej histórii do NR SR nedostalo. Hlina a jeho strana Občania v minulom volebnom období uzavreli s KDH dohodu o spolupráci. Vstúpil tiež do poslaneckého klubu hnutia.

KDH po neúspechu vo voľbách bude voliť nové vedenie na sneme, ktorý by mal byť 11. júna. Súčasné vedenie na čele s Jánom Figeľom totiž po volebnom fiasku ohlásilo, že sa vzdáva funkcií.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. apríla 2016