Pri výbuchu americkej “matky všetkých bômb” zahynuli desiatky bojovníkov Islamského štátu

KÁBUL 14. apríla (WebNoviny.sk) – Najmenej 36 militantov z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) zahynulo pri výbuchu obrovskej bomby, ktorú na tunelový komplex islamistov v Afganistane zhodilo vo štvrtok americké letectvo. Informovalo o tom v piatok afganské ministerstvo obrany.

Podľa ministerstva si výbuch takmer desať ton vážiacej bomby typu GBU-43 nevyžiadal nijaké civilné obete, úplne však zničil dôležité veliteľské stanovište Islamského štátu spolu s množstvom ľahkých a ťažkých zbraní.

Odporúčame:
Američania vypustili v Afganistane na džihádistov “matku všetkých bômb”

Americké lietadlo zhodilo bombu GBU-43 (Massive Ordnance Air Blast bomb – MOAB) v provincii Nangarhár v rámci pokračujúceho úsilia o porážku IS v Afganistane, uviedol Pentagón. Útok bol podľa neho vedený tak, aby sa minimalizovalo ohrozenie pre Afgancov a americké sily operujúce v oblasti.

Použitá bomba je známa ako „matka všetkých bômb“, uviedla vo štvrtok televízia CNN. Podľa nej je GBU-43 najsinejšou americkou nejadrovou bombou.

Viac k témam: Afganistan, bomba GBU-43 (Massive Ordnance Air Blast bomb – MOAB), Islamský štát, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri výbuchu americkej “matky všetkých bômb” zahynuli desiatky bojovníkov Islamského štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

14. apríla 2017