Pri Prahe sa zrazilo sedem áut, diaľnica D11 je zablokovaná

Cesta zostala v smere na metropolu prejazdná len po krajnici. Praha 9. mája (WebNoviny.sk) – Českú diaľnicu D11 zablokovala v pondelok ráno približne na treťom kilometri pri Prahe hromadná nehoda siedmich áut. Cesta zostala v smere na metropolu prejazdná len po krajnici. Dvaja ľudia utrpeli ľahké zranenia. Vznikla niekoľkokilometrová kolóna. Polícia zatiaľ nevie, ako dlho bude nehoda komplikovať premávku, informoval spravodajský server Novinky.cz.

Sedem osobných áut sa zrazilo okolo 07.30 h. Neprejazdný zostal pravý aj ľavý jazdný pruh. K nehode vyslali dve posádky záchrannej služby a tie ošetrili dve ženy s pomliaždeninami, potom ranené previezli do nemocnice v pražskej štvrti Vinohrady. Novinky.cz o tom informovala hovorkyňa polície Eva Kropáčová.

Problémy sú aj na diaľnici D52, ktorú v smere na Brno uzavreli na 14. kilometri pre požiar návesu kamiónu s nákladom kovových stĺpov. Hasiči uhasili plamene už okolo 05.00 h, ale do 12.00 h bude prebiehať preloženie nákladu a odtiahnutie zhoreného návesu. Pri tejto nehode nikto neutrpel zranenia.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2016