Pri gréckych ostrovoch sa potopili dva člny plné utečencov

Drevený čln so 48 ľuďmi sa potopil pri malom ostrove Farmakonisi, pri ďalšom nešťastí sa drevená plachetnica s nezisteným počtom ľudí potopila pri ostrove Kalolimnos.ATÉNY 22. januára (WebNoviny.sk) – Najmenej 21 ľudí zahynulo, keď sa v noci zo štvrtka na piatok pri dvoch gréckych ostrovoch potopili dva pašerácke člny s migrantmi. Desiatky ľudí prežili a prebieha ešte pátracia a záchranná operácia kvôli prípadným ďalším preživším. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie gréckej pobrežnej stráže.

Pobrežná stráž dodala, že drevený čln so 48 ľuďmi sa v skorých ranných hodinách potopil pri malom ostrove Farmakonisi vo východnej oblasti Egejského mora. Štyridsiatim pasažierom sa podarilo dostať na pobrežie, pričom pobrežná stráž zachránila jedno dievča a z mora vytiahla sedem tiel.

Pri ďalšom nešťastí sa drevená plachetnica s nezisteným počtom ľudí potopila pri ostrove Kalolimnos. Pobrežná stráž zachránila 26 ľudí a vytiahla z mora 14 tiel. Po prípadných preživších pátrajú plavidlá pobrežnej stráže, vrtuľník a tiež súkromné člny.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. januára 2016