Pri dejisku Miss Universe vrazilo auto úmyselne do ľudí

Páchateľku predviedli na výsluch a bude sa musieť podrobiť aj testom na prítomnosť alkoholu a drog v krvi. Las Vegas 21. decembra (WebNoviny.sk) – Najmenej jeden človek zahynul a 36 ďalších utrpelo zranenia na hlavnom bulvári v americkom Las Vegas, keď tam podľa správ v nedeľu večer auto vrazilo do chodcov neďaleko hotela a kasína, kde sa konala súťaž krásy Miss Universe. Páchateľka konala úmyselne, uviedla dnes polícia mesta.

Stav najmenej siedmich zranených je kritický, spresnili podľa agentúry Reuters policajné zdroje. Štyri osoby už medzičasom prepustili z nemocničného ošetrenia. Páchateľku predviedli na výsluch a bude sa musieť podrobiť aj testom na prítomnosť alkoholu a drog v krvi.

Hovorkyňa univerzitnej nemocnice Danita Cohenová spresnila, že medzi zranenými je najmenej jedno dieťa. Dodala tiež, že mnoho zranených hovorí po francúzsky a potrebuje prekladateľa, čo podľa agentúry DPA naznačuje, že mnohí zo zranených sú turisti, ktorí zavítali do tejto štvrte mesta známej svojimi kasínami a luxusnými hotelmi.

Noviny Las Vegas Review-Journal informovali, že auto vrazilo do davu chodcov pred kasínom Planet Hollywood Resort and Casino. Polícia varovala ľudí, aby sa miestu vyhli, a oznámila uzavretie bulváru pre dopravu v okolí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. decembra 2015