Pri Čáslavi sa čelne zrazil nákladný vlak s osobným, v ktorom sa viezli ľudia

404863_di_ronov2 676x380.jpg

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) – Na železničnej trati medzi obcami Ronov nad Doubravou a Žleby pri českom meste Čáslav sa zrazil osobný vlak s nákladným.

Na miesto vyslali aj vrtuľník

Päť ľudí utrpelo zranenia, s ktorými ich záchranári previezli do nemocníc v Pardubiciach a v Čáslavi. Informuje o tom spravodajská televízia ČT24.

Hovorca záchrannej služby Aleš Malý uviedol, že dve osoby utrpeli stredne ťažké a zvyšné tri ľahké zranenia. Na miesto záchranná služba vyslala aj vrtuľník, ale ten napokon odletel prázdny.

Nehodu možno zavinila ľudská chyba

Vlaky sa zrazili po poludní. „Došlo k čelnej zrážke manipulačného vlaku s osobným vlakom z Třemošnice do Čáslavi,“ vysvetlil hovorca Českých dráh Petr Šťáhlavský.

Nákladný vlak bol zostavený z dieselovej lokomotívy a troch nákladných vozňov, osobný vlak bolo malé motorové vozidlo rady 810. Podľa hovorkyne hasičov Venduly Horákovej v ňom bolo približne 15 ľudí.

Príčina nehody zatiaľ nie je známa. „V túto chvíľu zatiaľ nemožno vylúčiť, že k nehode došlo v dôsledku ľudskej chyby,“ uviedol Šťáhlavský.

Dopravu na trati medzi mestami Čáslav a Třemošnice zastavili, namiesto vlakov tu jazdia autobusy.

Viac k témam: čelná zrážka, zrážka vlakov
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri Čáslavi sa čelne zrazil nákladný vlak s osobným, v ktorom sa viezli ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.

4. marca 2019