Preteky Paríž – Nice ovládol Brit Thomas, Contador bol druhý

Tim Wellens z tímu Lotto Soudal zdolal v záverečnom finiši Španiela Alberta Contadora (Tinkoff) a Austrálčana Richieho Porteho (BMC Racing).NICE 13. marca (WebNoviny.sk) – Triumfom Belgičana Tima Welllensa sa skončila záverečná 7. etapa cyklistických pretekov kategórie WorldTour Paríž-Nice.

Jazdec tímu Lotto Soudal zdolal v záverečnom finiši po 141 km v Nice Španiela Alberta Contadora (Tinkoff) a Austrálčana Richieho Porteho (BMC Racing). Contador sa atakom v záverečných dvoch kopcoch snažil získať celkový triumf v prestížnych pretekoch medzi Parížom a Nice, z náskoku britského lídra Gerainta Thomasa skresal 11 sekúnd, ale napokon s ním prehral o 4 sekundy.

Celkovo tretí skončil Porte s mankom 12 sekúnd. Slovenský cyklista vo farbách BMC Racing Peter Velits v poslednej etape zaostal o 11:44 min a skončil na 56. mieste. V konečných výsledkoch figuruje na 75. priečke s odstupom 43:24 min za britským víťazom.

Dvadsaťdeväťročný Thomas pôvodom z waleského Cardiffu dosiahol jeden z najväčších úspechov kariére, v tomto roku ovládol celkovú klasifikáciu na etapových pretekoch aj pred mesiacom na Volta ao Algarve v Portugalsku. Tam triumfoval tiež vlani a pred rokom sa tešil aj z víťazstva na belgickej klasike E3 Harelbeke.

„Keď Alberto zaútočil na Cote de Peille, cítil som sa dostatočne silný. Keď však zopakoval atak na Col d´Eze, moje nohy už nevládali. Bolo to hrozné, ale nakoniec to vyšlo aj s pomocou tímových kolegov, najmä Sergia Henaa. Je neuveriteľné, čo sa mi podarilo. Alberto je jeden z najlepších etapových jazdcov všetkých čias a Richie je schopný na etapákoch tiež veľa povyhrávať, čo dokázal vlani. Nemôžem tomu uveriť, že som ich zdolal,“ uviedol Geraint Thomas na špecializovanom webe Cyclingnews.

Výsledky – Paríž-Nice 2016:

7. etapa (Nice – Nice, 141 km): 1. Tim Wellens (Belg.) Lotto Soudal 3:16:09 h, 2. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff, 3. Richie Porte (Aus.) BMC Racing – rovnaký čas ako víťaz, 4. Tony Gallopin (Fr.) Lotto Soudal +5, 5. Simon Yates (V. Brit.) Orica GeenEdge +5, 6. Arnold Jeannesson (Fr.) Cofidis, Solutions Crédits +5.

Konečné poradie po 7. etape: 1. Geraint Thomas (V. Brit.) Team Sky 27:26:40 h, 2. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff +4 s, 3. Richie Porte (Aus.) BMC Racing +12, 4. Ilnur Zakarin (Rus.) Kaťuša +20, 5. Ion Izagirre (Šp.) Movistar +37, 6. Sergio Luis Henao (Kol.) Team Sky +44

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. marca 2016