Prekročili normy slušného správania, kritizuje Lajčák vyjadrenia Rusov na adresu Ondrejcsáka

359137_miroslav lajcak 676x451.jpg

BRATISLAVA 6. marca (WebNoviny.sk) – Slovensko dostalo nótu veľvyslanectva Ruskej federácie, v ktorej kritizovali výroky štátneho tajomníka ministerstva obrany za Most-Híd Róberta Ondrejcsáka, pripravuje naň odpoveď. Pred rokovaním vlády to potvrdil minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

Ministerstvo pripravuje odpoveď

Ruská ambasáda reaguje na Ondrejcsákove názory a pýta sa, či je to oficiálna pozícia krajiny.

„My pripravujeme odpoveď, v ktorej povieme, že nie sú, ale zároveň tá posledná veta, to veľvyslanectvo prekročilo normy slušného správania. Absolútne im neprísluší komentovať, kto zastáva ústavnú funkciu a to bude súčasťou našej odpovede,“ povedal Lajčák.

Status ruského veľvyslanectva

Ruské veľvyslanectvo v stredu na facebookovej stránke na adresu Ondrejcsáka napísalo, že keď je v takej funkcii, slovenská verejnosť sa nemôže cítiť bezpečne.

„Buď pre svoju do neba volajúcu nekompetentnosť alebo v dôsledku zámerného skreslenia faktov pán štátny tajomník, využívajúc vlastné výmysly a domnienky, vyhlasuje Rusko a Európu za ‚nepriateľov‘ a tak sa snaží poškodiť tradične priateľské vzťahy medzi národmi našich krajín. A toto je už naozaj nebezpečné. Domnievame sa, že kým je takýto úradník vo vedení vojenského rezortu, slovenská verejnosť sa skutočne nemôže cítiť bezpečne,“ napísalo veľvyslanectvo.

Viac k témam: minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Most-Híd
Zdroj: Webnoviny.sk – Prekročili normy slušného správania, kritizuje Lajčák vyjadrenia Rusov na adresu Ondrejcsáka © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2019