Predsedu parlamentu Danka prepustili z nemocnice

Andrej Danko podstúpil minulý týždeň viaceré diagnostické vyšetrenia a pre nejasný nález v stene žalúdka sa tím lekárov rozhodol pre operáciu.BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Predsedu Národnej rady SR (NR SR) Andreja Danka v pondelok doobeda prepustili z nemocnice do domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Národného onkologického ústavu (NOÚ) Viktória Vasilenková, po operácii žalúdka, ktorú podstúpil minulý týždeň, sa nevyskytli žiadne komplikácie.

Odporúčame:

Premiéra Roberta Fica prepustili z nemocnice

Šéf parlamentu sa podľa nej rýchlo zotavoval, začal chodiť a jesť. „Predoperačné vyšetrenia i priebeh operácie ukázali, že ochorenie postihlo iba stenu žalúdka, preto bol aj liečbou prvej voľby chirurgický výkon. Aktuálny stav pacienta nevyžaduje žiadnu ďalšiu onkologickú liečbu,“ vysvetlila. Podľa odporúčaní ošetrujúcich lekárov by mal Danko minimálne dva týždne dodržiavať šetriaci režim a prísnu diétu. „Predseda NR SR zostáva v kontrolnej ambulantnej starostlivosti Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ,“ dodala

Andrej Danko podstúpil minulý týždeň viaceré diagnostické vyšetrenia a pre nejasný nález v stene žalúdka sa tím lekárov rozhodol pre operáciu. Predseda NR SR bol prijatý do NOÚ v nedeľu 24. apríla. Počas operácie mu odstránili nález v žalúdku i s menšou časťou žalúdka. Operácia trvala dve hodiny a štyridsať minút, participovali na nej štyria chirurgovia. Vedúcim tímu bol prednosta Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ Juraj Pechan a hlavným operatérom chirurg Daniel Pinďák.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. mája 2016