Pre štrajk sú zatvorené školy, gymnáziá i škôlky v Nitre

Piaristické gymnázium svätého Jozefa Kalazanského predpokladá, že vyučovanie obnoví od štvrtka 28. januára.NITRA 25. januára (WebNoviny.sk) – Viaceré školy aj škôlky v Nitre v pondelok zostali pre štrajk učiteľov zatvorené. Na ďalších sa vyučuje v obmedzenom režime a na niektorých štrajk žiaci vôbec nepocítia.

Zatvorené v pondelok zostalo napríklad Gymnázium svätého Cyrila a Metoda, rovnako aj Základná škola svätého Svorada a Benedikta a Materská škola svätých anjelov strážcov, ktoré sa nachádzajú v spoločnom areáli na Farskej ulici.

Odporúčame:

Obrazom: Učitelia štrajkujú, 300 škôl je zatvorených

Obrazom: Transparenty aj trúbenie. Učitelia vyšli do ulíc

Do štrajku sa zapojilo spolu 61 pedagógov týchto škôl. Ako informoval rodičov riaditeľ spojenej školy Karol Žák, vyučovanie obnovia buď po oficiálnom ukončené štrajku, ktorý organizuje Iniciatíva slovenských učiteľov, alebo po ukončení štrajku jednotlivých učiteľov, ak ich bude dostatočný počet pre obnovenie vyučovania.

Obrazom: Štrajk učiteľov

Zatvorená do odvolania je aj Základná škola s Materskou školou svätého Gorazda na sídlisku Chrenová. Do štrajku sa rozhodlo zapojiť aj Piaristické gymnázium svätého Jozefa Kalazanského. „V dňoch 25., 26. a 27. januára nebude v škole prebiehať výchovno-vzdelávací proces. Pokračovanie riadneho vyučovania podľa rozvrhu hodín predpokladáme od štvrtka 28. januára,“ oznámilo vedenie školy rodičom.

V obmedzenom režime sa vyučuje napríklad na Základnej škole kniežaťa Pribinu v centre Nitry, kde sa do štrajku zapojila len časť učiteľov. Ako oznamuje škola na svojej internetovej stránke, žiaci prvého stupňa budú mať denne štyri vyučovacie hodiny, žiaci druhého stupňa päť hodín. V školskej družine zrušili rannú službu, žiaci môžu prísť do školy od 7:30. Štrajk nepocítia študenti Gymnázia na Golianovej ulici, ktoré funguje v plnej prevádzke a vyučuje sa podľa rozvrhu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. januára 2016