Posledná rozlúčka so záchranármi z vrtuľníka bude v utorok

S leteckými záchranármi, ktorí tragicky zahynuli počas záchrannej akcie, sa rozlúčia v popradskej konkatedrále.POPRAD 18. septembra (WebNoviny.sk) – Posledná rozlúčka zo zosnulými leteckými záchranármi, ktorí tragicky zahynuli počas záchrannej akcie pri obci Strelníky (okres Banská Bystrica), sa bude konať v utorok 20. septembra o 10:00 v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie v Poprade. Informovala o tom Zuzana Hopjaková, PR manažérka a hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – TRANSPORT EUROPE. Priestor pre položenie vencov a kvetov bude vyhradený v priestoroch prednej časti konkatedrály v čase od 9:00 do 9:45.

VIAC O TRAGICKEJ NEHODE VRTUĽNÍKA

Vrtuľník spoločnosti AIR – TRANSPORT EUROPE s trojčlennou posádkou a zranenou osobou sa zrútil pri Banskej Bystrici v lokalite Strelníky v stredu 7. septembra pred polnocou. Príslušné záchranárske zložky našli vrak vrtuľníka a štyri telá bez známok života. Na palube vrtuľníka Bell 429 s poznávacou značkou OM-ATR sa nachádzali traja členovia posádky a 38-ročný pacient. Posádku tvorili pilot Ján Rušin, lekárka Patrícia Krajňáková a záchranár František Bartoš.

Obrazom: Na strednom Slovensku sa zrútil záchranársky vrtuľník

„Pilot vrtuľníka mal 50 rokov. Počas svojej leteckej kariéry nalietal viac ako 4 640 letových hodín, čím patril medzi najskúsenejších pilotov v spoločnosti. Súčasťou leteckého záchranárskeho tímu bol od roku 1995. Lekárka mala 46 rokov a v záchranárskom vrtuľníku lietala od roku 2014. Na palube sa nachádzal aj 32-ročný záchranár František Bartoš, ktorý pôsobil v ATE najskôr ako letecký mechanik a od roku 2009 ako letecký záchranár,“ informovala Hopjaková.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. septembra 2016