Popravili študenta, ktorý zabil v metre štyroch ľudí

Na Taiwane v minulosti platilo moratórium na popravy, avšak práve útok z metra či zavraždenie trojročného dievčatka z marca tohto roka zvýšili v krajine podporu trestu smrti.TCHAJ-PEJ 11. mája (WebNoviny.sk) – Muža, ktorého usvedčili, že pred dvoma rokmi zabil v metre v taiwanskom hlavnom meste Tchaj-pej štyroch ľudí, popravili v utorok v miestnej väznici. Oznámilo to v stredu taiwanské ministerstvo spravodlivosti.

Čeng Ťie (23) bol podľa oznámenia popravený v utorok večer miestneho času. Ministerstvo neuviedlo, akú metódu pri vykonaní rozsudku smrti použili, odsúdencom na Taiwane však obvykle podajú silné anestetikum a následne ich zastrelia, informovala agentúra AP.

Čeng útočil nožom v súprave metra v Tchaj-peji počas raňajšej dopravnej špičky 21. mája 2014, pričom počas dvoch až troch minút zabil štyroch a zranil ďalších 22 ľudí.

Hoci sa páchateľ – v tom čase vysokoškolský študent – neskôr ospravedlnil a preukázal ľútosť nad svojím činom, útok nijako nevysvetlil. Na jednej zo sociálnych sietí uviedol len to, že chcel „urobiť niečo veľké“.

Na Taiwane v minulosti platilo moratórium na popravy, avšak práve útok z metra či zavraždenie trojročného dievčatka z marca tohto roka zvýšili v krajine podporu trestu smrti. Podľa prieskumov ich v súčasnosti schvaľuje okolo 90 percent Taiwancov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2016