Poník Roland z mestskej minizoo v Šali trpí obezitou, prekŕmili ho ľudia

405228_ponik 676x451.jpg

NITRA 7. marca (WebNoviny.sk) – Poník Roland zo šalianskej mestskej minizoo Babičkin park v nemocničnom parku trpí obezitou, ktorá mu spôsobila problémy s kopytami. Prekŕmili ho ľudia.

Poník trpí bolesťami

Zapálili sa mu kopytné škáry, má problémy s chôdzou a trpí bolesťami. V stredu bol Rolanda pozrieť kováč z trnavského regiónu.

Potvrdil, že trpí obezitou. Nariadil mu prísnu diétu a bahnové chladenie kopýtok, špeciálne podkutie nie je v tomto prípade nutné. Nevyhnutné je však začať s poriadnou diétou. Roland je jednoducho obézny,“ povedala Erika Kollerová zo šalianskej radnice.

Mesto poníkovi pripraví v zadnej časti výbehu jamu s vodou. Chôdza po bahne mu bude kopytá ochladzovať a masírovať.

Kŕmenie spôsobuje dlhodobé problémy

Dôrazne žiadame návštevníkov parku, aby zvieratá nekŕmili. Pre deti a ich rodičov je kŕmenie chvíľková radosť, štvornohým miláčikom však spôsobuje dlhodobé zdravotné problémy,“ vyzvala v mene mesta Kollerová.

Dodala, že strava zvierat v parku je dostatočná a pestrá, prispôsobená podmienkam, v ktorých žijú. Podávaním ďalších krmív im verejnosť len uškodí. Na základe aj tejto skúsenosti tu mesto plánuje osadiť špeciálne oplotenie, ktoré zabezpečí dostatočný odstup poníkov od návštevníkov.

Minizoo v parku

Nemocnica v Šali nefunguje už od roku 2008, nemocničný park bol dlho nevyužívaný a zanedbaný. V roku 2016 mesto požiadalo Nitriansky samosprávny kraj o jeho dlhodobý prenájom.

Osadilo tu nové lavičky, smetné koše, opravilo chodníky a zriadilo minizoo s názvom Babičkin dvor s cieľom priblížiť mestským deťom život predkov na dedine. Žijú tu sliepky, morky, zajace, poník Roland, poník Matej, queesantské miniovečky a kozy.

Zdroj: Webnoviny.sk – Poník Roland z mestskej minizoo v Šali trpí obezitou, prekŕmili ho ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2019