Polícia zhabala najviac kokaínu v dejinách Kolumbie

Národná polícia uviedla, že drogy patrili kolumbijskému ozbrojenému pašeráckemu gangu Los Urabeňos (alebo aj Clan Úsuga).Bogota 16. mája (WbNoviny.sk) – Kolumbijské úrady zhabali najväčšie množstvo kokaínu v dejinách krajiny, sužovanej obchodovaním s drogami, informuje dnes agentúra AP. Približne 50 príslušníkov špeciálneho komanda podporovaných zo vzduchu vrtuľníkmi skonfiškovalo približne osem ton kokaínu na banánovej plantáži v departmente Antioquia na severozápade krajiny.

Národná polícia uviedla, že drogy patrili kolumbijskému ozbrojenému pašeráckemu gangu Los Urabeňos (alebo aj Clan Úsuga). Predpokladá sa, že kokaín bol určený pre trh v karibskej oblasti a potom Spojené štáty. Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos zverejnil v nedeľu na Twitteri odkaz, prostredníctvom ktorého blahoželal polícii k zásahu.

Operáciu označil za najväčšie zhabanie kokaínu v dejinách Kolumbie, ktorá je významným producentom tejto drogy. Kolumbijská polícia už v tomto kalendárnom roku zadržala viac než 86 ton kokaínu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. mája 2016