Polícia v Paríži zastrelila muža opásaného falošnou výbušnin

Incident v parížskom 18. obvode sa odohral krátko po vystúpení francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda pred príslušníkmi bezpečnostných síl v inej časti Paríža, kde si týmto spôsobom pripomenul výročie útoku islamistických extrémistov na satirický časopis Charlie Hebdo. PARÍŽ 7. januára (WebNoviny.sk) – Polícia v severnej časti Paríža zastrelila vo štvrtok muža, ktorý sa pokúsil vstúpiť na policajnú stanicu s nožom a falošnou výbušninou. S odvolaním sa na policajné zdroje o tom informuje agentúra Reuters.

Podľa nemenovaného člena policajných odborov mal zastrelený muž na sebe samovražedný pás; protibombový útvar však „potvrdil, že pás bol falošný“. Hovorca francúzskeho ministerstva vnútra predtým uviedol, že útočník vykrikoval moslimské heslo „Alláhu akbar (Boh je najväčší)“.

Incident v parížskom 18. obvode sa odohral krátko po vystúpení francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda pred príslušníkmi bezpečnostných síl v inej časti Paríža, kde si týmto spôsobom pripomenul výročie útoku islamistických extrémistov na satirický časopis Charlie Hebdo.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. januára 2016