Polícia v Káhire zadržala pre požiar na železničnej stanici dvoch rušňovodičov a ich pomocníkov

404550_egypt_41927 1a504be9f13f4cb492655a96c6ad12af 676x506.jpg

KÁHIRA 1. marca (WebNoviny.sk) – Egyptská polícia zatkla v súvislosti s tragickou nehodou na hlavnej železničnej stanici v Káhire, ktorá si tento týždeň vyžiadala 25 obetí, šesť osôb.

Egyptský generálny prokurátor Nábil Sadík nariadil vo štvrtok v neskorých hodinách zatknutie dvoch rušňovodičov, ich pomocníkov a dvoch ďalších zamestnancov železníc. Vo väzbe ostanú najmenej ďalšie štyri dni.

Prokurátor už skôr uviedol, že nehodu spôsobil rušňovodič, ktorý opustil lokomotívu bez toho, aby zatiahol brzdu. Muž sa údajne hádal s iným rušňovodičom, ktorý mu svojím strojom blokoval cestu. Stredajšia havária si vyžiadala aj najmenej 47 zranených.

Lokomotíva v stredu narazila na stanici v egyptskom hlavnom meste do oceľovej bariéry, čo spôsobilo explóziu jej palivovej nádrže a následný požiar. Ten zachvátil aj časť stanice, pričom mnoho ľudí zhorelo zaživa. V reakcii na tragédiu odstúpil egyptský minister dopravy Hišám Arafát.

Viac k témam: polícia, požiar, požiar vlaku
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v Káhire zadržala pre požiar na železničnej stanici dvoch rušňovodičov a ich pomocníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

1. marca 2019