Polášek nezískal svoj 15. deblový titul na okruhu ATP, s Dodigom prehrali finále v Aucklande

18.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodigom sa nestali víťazmi štvorhry na turnaji ATP v austrálskom Adelaide. Vo finále favorizované slovensko-chorvátske duo prehralo s argentínsko-francúzskym párom Máximo González, Fabrice Martin 6:7 (12), 3:6. Víťazi využili tretí mečbal, prvý pri podaní Martina. Zápas trval 105 minút.

Tridsaťštyriročný Polášek nevyužil šancu zvýšiť počet deblových titulov na hlavnom okruhu ATP v kariére na pätnásť. Dva z troch vlaňajších získal už po boku 35-ročného Dodiga, s ktorým si v závere minulej sezóne zahral aj na majstrovskom turnaji ATP Finals v Londýne.

V Adelaide boli veľmi blízko toho, aby vstúpili do novej sezóny ziskom ďalšieho titulu, ale posledný krok nezvládli. Polášek a Dodig vyhrali na turnaji na tvrdom povrchu Adelaide International tri zápasy a za účasť vo finále si odnášajú spoločnú prémiu 15 840 USD. Polášek by sa mal v deblovom rebríčku ATP posunúť z trinásteho na dvanáste miesto.

Auckand – štvorhra – finále

sobota

Máximo González, Fabrice Martin (Arg./Fr.) – Ivan Dodig, Filip Polášek (Chor./SR-4) 7:6 (12), 6:3

I. set

V prvom sete si obe dvojice strážili svoje podanie. Niekoľko brejkbalov na každej strane zostalo nevyužitých. Za stavu 5:4 sa Dodig a Polášek dostali pri servise Martina k dvom setbalom, ale ich súperi si s ťažkou situáciou poradili.

V rozhodujúcom tajbrejku Chorvát a Slovák prehrávali 0:3, ale dotiahli sa na 4:4. Napriek tomu za stavu 5:6 odvracali setbal, no Polášek to zvládol pri svojom podaní. Potom si Dodig a Polášek vybojovali setbal číslo tri, ale ani ten nevyužili. Za stavu 7:8 nasledoval druhý setbal ich súperov, ale ani ten nepriniesol koniec drámy.

Za stavu 9:9 Martin nezvládol svoje druhé podanie, a tak sa Poláškovi na servise naskytla ďalšia šanca na ukončenie setu. Nevyužil ju a pokračovalo sa ďalej.

Slovenský tenista vzápätí prišiel aj o ďalšie svoje podanie a za stavu 10:11 s Dodigom opäť čelili setbalu súperov a úspešne. Vyrovnali na 11:11 a neskôr aj na 12:12 po štvrtej setbalovej príležitosti Argentínčana a Francúza. Lenže vzápätí Dodig neudržal svoje podanie a González s Martinom uzavreli prvý set pri podaní Martina. Trval 69 minút a Dodig s Poláškom prehrali tajbrejk 12:14.

II. set

V druhom sete súperi odskočili Dodigovi s Poláškom na 5:0 a zdalo sa, že je „vymaľované“. Potom si Dodig podržal svoje podanie a pri servise Gonzáleza Slovák a Chorvát odvrátili dva mečbaly. Vzápätí šiel podávať Polášek a bolo z toho zníženie na 3:5. Obrat sa však nekonal. Pri podaní Francúza Martina prišli ďalšie tri mečbaly. A hneď prvý Argentínčan a Francúz využili.

Viac k témam: ATP World Tour 250, Auckland
Zdroj: Webnoviny.sk – Polášek nezískal svoj 15. deblový titul na okruhu ATP, s Dodigom prehrali finále v Aucklande © SITA Všetky práva vyhradené.