Pojednávanie s krajským predsedom Kotlebovej strany odložili

Andrej M., obžalovaný z rasovo motivovaného útoku na občana Dominikánskej republiky, bol v marcových voľbách zvolený za poslanca parlamentu, po medializácii súdneho procesu sa však mandátu vzdal.NÁMESTOVO 12. mája (WebNoviny.sk) – Hlavné pojednávanie so žilinským krajským predsedom strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Andrejom M. odložili pre neprítomnosť sudkyne. Okresný súd v Námestove náhradný termín zatiaľ neurčil.

Bratranci Andrej M. a Jozef M. sú obžalovaní z výtržníctva a ublíženia na zdraví. V novembri 2014 sa podľa obžaloby dopustili rasovo motivovaného útoku na občana Dominikánskej republiky. Incident sa stal pred podnikom Imperia v Námestove.

Zbitý Lenny Cruz žiada za ujmu na zdraví odškodné

Podľa očitých svedkov práve Andrej M. inicioval napadnutie Lennyho Cruza. Po výkrikoch: „Zabite toho negra, nemá tu čo robiť, toto je tvoj koniec!“ si naňho kľakol a bil ho päsťami. Zároveň Jozef M. kopal Lennyho do brucha a hlavy. Lenny Cruz sa po tejto bitke musel liečiť 30 dní a ako uviedol, prišiel aj o prácu v Rakúsku. Obžalovaní Andrej aj Jozef M. tvrdia, že žiadna bitka nebola a sú nevinní.

Zbitý Lenny Cruz žiada za ujmu na zdraví odškodné 10-tisíc eur. Pochádza z Dominikánskej republiky a pracuje a žije v Rakúsku so Slovenkou z Hornej Oravy. V Suchej Hore boli v novembri 2014 navštíviť rodičov partnerky a v Námestove sa boli zabaviť na diskotéke.

Andrej M. je aktuálne v podmienke

Žilinský krajský predseda a člen predsedníctva strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Andrej M. bol v marcových parlamentných voľbách zvolený do Národnej rady SR, po medializácii súdneho procesu sa však mandátu vzdal.

Za výtržníctvo a ublíženie na zdraví hrozia obžalovaným jeden až tri roky väzenia. Andrej M. je aktuálne v podmienke, vlani v marci ho súd právoplatne odsúdil za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Za alkohol za volantom dostal šesť mesiacov s podmienečným odkladom na dva roky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. mája 2016