Počet obetí útokov v Istanbule stúpa, polícia podnikla razie

Turecká polícia zadržala pri raziách, ktoré sa uskutočnili vo viacerých tureckých mestách, desiatky osôb. ISTANBUL 12. decembra (WebNoviny.sk) – Na 44 mŕtvych stúpol v pondelok počet obetí dvoch bombových útokov, ku ktorým došlo v sobotu v blízkosti futbalového štadióna v centre Istanbulu. Medzi mŕtvymi je 36 policajtov a osem civilistov, ďalších najmenej 155 osôb utrpelo zranenia. K zodpovednosti za útok sa v nedeľu prihlásila militantná skupina Sokoli oslobodenia Kurdistanu (TAK).

K explóziám došlo v sobotu neskoro večer v blízkosti nového štadióna Vodafone Arena v európskej časti Istanbulu asi hodinu po ligovom futbalovom zápase medzi domácim Bešiktašom a Bursasporom. Jeden z výbuchov sa odohral priamo pred štadiónom, druhý spáchal samovražedný atentátnik v priľahlom parku. Terčom útoku boli podľa všetkého príslušníci polície, ktorí predtým na štadióne hliadkovali počas stretnutia.

Odporúčame:

Útoky v Istanbule spáchali Sokoli odlobodenia Kurdistanu

Blízko štadióna v Istanbule došlo k dvom silným explóziám

Počet obetí výbuchov v Istanbule vzrástol, majú podozrivých

Turecká polícia zadržala v pondelok pri raziách, ktoré sa uskutočnili vo viacerých tureckých mestách, desiatky osôb údajne napojených na prokurdskú Ľudovodemokratickú stranu (HDP). Turecká štátna tlačová agentúra Anadolu uviedla, že pri zásahoch polície v Istanbule a metropole Ankara bolo zadržaných najmenej 37 členov HDP. Zo správy však nie je jasné, či ide osoby, ktoré sa podieľali na bombových útokoch v Istanbule.

Podľa štátnej televízie TRT došlo k podobným raziám aj v juhotureckom prístavnom meste Mersin, kde zadržali 58 ľudí, a Šanliurfa, kde polícia zatkla 51 osôb. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a ďalší tureckí predstavitelia obviňujú HDP zo stykov so zakázanou Stranou kurdských pracujúcich (PKK).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. decembra 2016