Počas summitu rozprestreli transparent ‚Nepredávajte Európu‘

Greenpeace varuje, že politika nenávisti, privilégií, deregulácií, nespravodlivého obchodu a zdaňovania naštrbila dôveru verejnosti v politiku a vyústila do diskriminácie a sociálneho vyčleňovania.

BRATISLAVA 16. septembra (WebNoviny.sk) – Nepredávajte Európu je odkaz, ktorý aktivisti organizácie Greenpeace vyslali počas neformálneho zasadnutia lídrom členských krajín Európskej únie v Bratislave.

Dvadsaťdeväť aktivistov zo Slovenska, Česka, Chorvátska, Maďarska, Slovinska a Poľska rozprestrelo v piatok ráno pri Dunaji transparent s nápisom „Don´t trade away Europe (Nepredávajte Európu)„. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Greenpeace Miroslava Ábelová, dobrovoľníci v tričkách s písmenami zároveň vytvorili slová „solidarita“ a „mier“.

Odporúčame:

Online: Bratislava víta summit, na Slovensku nemá obdobu

Vodiči pozor, Bratislavu čakajú výrazné dopravné obmedzenia

Summit v Bratislave bude o budúcnosti EÚ, má aj vlastné logo

Pre summit bude MHD v Bratislave zadarmo

Greenpeace varuje, že politika nenávisti, privilégií, deregulácií, nespravodlivého obchodu a zdaňovania naštrbila dôveru verejnosti v politiku a vyústila do diskriminácie a sociálneho vyčleňovania. Organizácia zdôrazňuje, že prišiel čas na to, aby európski lídri znovu zamerali svoju pozornosť na blaho ľudstva a planéty. Greenpeace spolu s ďalšími 177 európskymi a národnými občianskymi organizáciami a obchodnými zväzmi pred bratislavským summitom adresoval európskym lídrom vyhlásenie, v ktorom ich žiada, aby počúvali obavy ľudí.

Naše vlády sú v Bratislave, aby zachránili európsku spoluprácu, no napriek tomu neustále opúšťajú základné hodnoty, na ktorých bola únia postavená. Strach, diskriminácia a prísnosť nahrádzajú mier, ľudské práva a solidaritu. Ľudia chcú väčšiu rovnoprávnosť a sociálnu aj environmentálnu ochranu. Odmietajú korporátne privilégiá a nespravodlivé obchodné dohody. Na záchranu Európy musia naši lídri prestať prisluhovať extrémistom a začať vytvárať regulácie, ktoré slúžia všetkým,“ povedala regionálna politická koordinátorka Greenpeace Júlia Sokolovičová. Greenpeace pripomína, že v prvých odsekoch dohody Európskej únie sa zdôrazňujú základné európske princípy: mier, demokracia, solidarita, rovnako ako sociálny rozvoj a environmentálna ochrana.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. septembra 2016