Pobeda obnovuje priame letecké spojenie Bratislavy a Moskvy

Pobeda využíva moskovské letisko Vnukovo a lietadlá Boeing 737-800 Next-Generation s kapacitou 189 miest.

BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) – Bratislava bude mať opäť priame letecké spojenie s Moskvou. Pravidelnú linku začína v sobotu prevádzkovať ruská nízkonákladová letecká spoločnosť Pobeda, člen skupiny ruského národného leteckého dopravcu Aeroflot. Pobeda bude využívať pre lety do Bratislavy a späť moskovské letisko Vnukovo a lietadlo Boeing 737-800 Next-Generation (NG) s kapacitou 189 miest. Letecké spojenie slovenskej a ruskej metropoly bude spoločnosť zabezpečovať každý deň. Bratislava je pre Pobedu prvou pravidelnou zahraničnou destináciou, odtiaľ bude zabezpečovať prepravu cestujúcich do Viedne autobusmi.

Lietadlo nového osobného dopravcu má na bratislavské letisko podľa plánu priletieť v sobotu 19. decembra pred 14. hodinou. Pravidelné letecké spojenie Bratislavy a Moskvy naposledy zabezpečovala ruská spoločnosť UTair Aviation, predtým Aeroflot a bývalé Slovenské aerolínie. „Pobeda má najmodernejšie lietadlá a vycvičené posádky podľa svetových štandardov. Nie je najmenší dôvod obávať sa, že by to nebola štandardná letecká spoločnosť,“ informoval pred časom generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. Ivan Trhlík.

Aerolínie Pobeda plánovali prepraviť v tomto roku celkovo tri milióny cestujúcich. Za sedem mesiacov lety spoločnosti využilo takmer 1,5 milióna pasažierov. Na základe výsledkov prvého polroka obsadila deviate miesto medzi ruskými leteckými spoločnosťami. Pobeda má vo flotile dvanásť lietadiel Boeing 737-800 NG. V súčasnosti zabezpečuje lety na 35 ruských linkách, z toho 23 z letiska Vnukovo, pričom denne vykonáva zhruba sedemdesiat letov. Na letisko v severotalianskom Bergame pri Miláne začína lietať denne 20. decembra a do rakúskeho Salzburgu 2. januára raz týždenne.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015