Po útoku v Petrohrade zomrel ďalší zo zranených, obetí je už pätnásť

PETROHRAD 12. apríla (WebNoviny.sk) – Viac ako týždeň po bombovom útoku v ruskom Petrohrade podľahla v nemocnici ťažkým zraneniam ďalšia obeť, oznámila v stredu námestníčka petrohradského gubernátora Anna Miťaninová. Celkovo si tak výbuch v tamojšom metre vyžiadal 15 mŕtvych vrátane predpokladaného samovražedného atentátnika.

K výbuchu nálože vo vagóne súpravy metra došlo v druhom najväčšom ruskom meste 3. apríla popoludní, keď sa vlak nachádzal v tuneli medzi dvoma stanicami. Zranenia utrpelo viac ako 50 ľudí.

Odporúčame:
Ruská polícia zadržala ôsmich podozrivých v súvislosti s útokom v metre

Vyšetrovatelia identifikovali ako páchateľa útoku Akbaržona Džalilova, 22-ročného ruského občana uzbeckého pôvodu, narodeného v Kirgizsku. Vyšetrovatelia preverujú informácie o jeho spojení s islamistami.

Ruské orgány zadržali v Petrohrade i Moskve ôsmich podozrivých z členstva v teroristickej bunke a účasti na tomto útoku. Podľa správ ide o osoby stredoázijského pôvodu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Petrohrade, metrom otriasla explózia

Viac k témam: Petrohrad, Rusko, terorizmus, výbuch v petrohradskom metre
Zdroj: Webnoviny.sk – Po útoku v Petrohrade zomrel ďalší zo zranených, obetí je už pätnásť © SITA Všetky práva vyhradené.

12. apríla 2017