Peter Sagan vyhral posledné preteky v tíme Bora-Hansgrohe, v Dubaji porazil Egana Bernala

6.11.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan sa s nemeckým tímom Bora-Hansgrohe rozlúčil vo veľkom štýle – v Dubaji sa stal víťazom sobotňajšieho podujatia Kritérium Giro d’Italia.

Organizátori pre jazdcov prichystali 2,1 km dlhý okruh, ktorý všetci absolvovali tridsaťkrát. Celkovo sa tak súťažilo na trati dlhej 63 km.

Šprint bol záležitosťou Sagana

Podujatie bolo vyvrcholením spolupráce medzi talianskou stranou, Dubajskou športovou radou a organizátormi svetovej výstavy Expo 2020 Dubaj.

V závere pretekov sa do úniku dostali Peter Sagan a celkový víťaz tohtoročného Gira či Tour de France z roku 2019 Egan Bernal (Ineos Grenadiers) z Kolumbie.

V špurte tejto dvojice pochopiteľne uspel „slovenský rýchlik“, ktorý v šprintoch vyniká. Informáciu priniesol taliansky denník Gazzetta dello Sport.

Prišli aj Ganna či Viviani

Na štarte nechýbali ani majster sveta v časovke Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) či ďalší Talian Elia Viviani (Cofidis) alebo Francúz Geoffrey Bouchard (AG2R Citroën Team) ako víťaz vrchárskej súťaže na tohtoročnom Gire.

V Dubaji štartoval Peter Sagan ešte vo farbách nemeckého tímu Bora-Hansgrohe, od nasledujúcej sezóny však bude 31-ročný Žilinčan súčasťou francúzskeho zoskupenia TotalEnergies.

Viac k témam: Kritérium Giro d’Italia
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Sagan vyhral posledné preteky v tíme Bora-Hansgrohe, v Dubaji porazil Egana Bernala © SITA Všetky práva vyhradené.