Peter Sagan sa predstaví aj na Strade Bianche

Úradujúci majster sveta v cestnej cyklistike figuruje v predbežnej štartovej listine na talianskych jednorazových pretekoch. BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) – Úradujúci slovenský majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan po dvojici belgických klasík Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne-Brussel-Kuurne, ktoré sú na programe tento víkend, absolvuje v sobotu 5. marca aj talianske jednodňové preteky Strade Bianche.

Organizátorská spoločnosť RCS Sport oznámila zoznam 18 pozvaných tímov, z Tinkoffu v predbežnej štartovej listine okrem Sagana figuruje aj Daniele Bennati. Predstavia sa tiež ďalší špičkoví jazdci – Fabian Cancellara (Trek-Segafredo), Vincenzo Nibali (Astana), Greg van Avermaet (BMC Racing), Alejandro Valverde (Movistar) či minuloročný obhajca Zdeněk Štybar (Etixx-QuickStep).

Odporúčame:

Sagan je podľa De Vlaemincka dobrý, ale jednu vec preháňa

Preteky Strade Bianche merajú 176 km, štart aj cieľ sa nachádza v meste Siena. Trasa obsahuje deväť sektorov bielych štrkových ciest s celkovou dĺžkou 52,8 km. Peter Sagan v roku 2014 obsadil druhé miesto, nestačil len na Michala Kwiatkowského, vlani skončil na 31. mieste o viac ako päť minút za víťazným Štybarom.

Strade Bianche bude pre Petra Sagana ďalším prípravným podujatím pred sériou jarných monumentálnych klasík, prvou bude Miláno – San Remo 19. marca. Potom budú nasledovať Okolo Flámska (3. apríla) a Paríž – Roubaix (10. apríla). Informoval portál Cyclingnews.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. februára 2016