Peter Sagan má na klasikách nového súpera

Niekoľkonásobný majster sveta v individuálnej časovke Tony Martin sa chce zúčastniť na jarných kockových monumentálnych klasikách – Okolo Flámska a Paríž – Roubaix.BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – Nemecký časovkársky špecialista Tony Martin sa v sezóne 2016 poobzerá po nových výzvach. Niekoľkonásobný majster sveta v individuálnej časovke bude konkurentom slovenského jazdca Petra Sagana v jarných kockových monumentálnych klasikách – Okolo Flámska a Paríž – Roubaix.

Odporúčame:

Video: Skvelý Sagan opäť prekvapil, natočil vlastnú Pomádu!

„Chcem si vyskúšať nové veci, to je dôvod, prečo som na konci sezóny oslovil tím. Budem jazdiť na etapových i jednodňových pretekoch, pôjdem aj prípravné klasiky Omloop Het Nieuwsblad a Dwars door Vlaanderen. Ak všetko pôjde podľa plánu, chcem sa zúčastniť na Gent – Wevelgem, Okolo Flámska a Paríž – Roubaix,“ cituje jazdca tímu Etixx – Quick-Step server cyclingnews.com.

Víťaz niekoľkých etáp na Tour de France sa doteraz v kariére objavoval na klasikách len sporadicky, v roku 2008 sa predstavil na Dwars door Vlaanderen. Na vlaňajšej „starej dáme“ však ukázal, že sa vie popasovať aj s mačacími hlavami, keď vyhral etapu do Cambrai a po prvý raz si obliekol žlté tričko. „Jar bude skúškou, v prípade, že signály budú pozitívne, rád by som v tom pokračoval. Najprv však musím získať nejaké skúsenosti,“ dodal nemecký jazdec s prezývkou „Panzerwagen“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. januára 2016