Paulína Fialková dosiahla v „masáku“ svoje najlepšie umiestnenie na tohtoročných MS v biatlone

435824_paulina fialkova 676x451.jpg

23.2.2020 (Webnoviny.sk) – Nórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová sa stala víťazkou nedeľňajších pretekov s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v talianskej Anterselve.

Rodáčka z Arendalu skompletizovala svoje úžasné vystúpenie na šampionáte a v siedmom štarte získala siedmy cenný kov. V „masáku“ predviedla vynikajúci bežecký výkon a v poslednom okruhu predstihla Talianku Dorotheu Wiererovú.

Tretie miesto obsadila Hanna Öbergová

Poradie na stupňoch víťaziek doplnila Švédka Hanna Öbergová, ktorá sa po troch štvrtých miestach dočkala medaily.

Olsbuová Röiselandová spravila pri streľbách v ľahu dve chyby a v polovici pretekov figurovala s viac než minútovou stratou až na 22. mieste. V stoji už bola stopercentná a vďaka rýchlym nohám si zabezpečila prvé miesto.

Po poslednej streľbe strácala na Dorotheu Wiererovú 14,4 sekundy, ale svoje manko dokázala zmazať a následne zlomiť odpor svojej súperky. Nórka ukončila šampionát s piatimi zlatými medailami a dvoma bronzovými kovmi.

Zo sestier Fialkových strieľala lepšie Paulína

Slovenské reprezentantky na úvodnej streľbe v ľahu minuli po jednom terči, a tak zo strelnice odchádzali tesne za sebou na 23., respektíve 24. mieste. Druhú položku lepšie zvládla Paulína, ktorá sa na rozdiel od Ivony vyhla ďalšiemu nepresnému výstrelu.

Aj v ďalšom priebehu pretekov bola Paulína na strelnici bezchybná, ale bežecky predviedla až 25. najlepší výkon. Napriek najlepšej streľbe zo všetkých pretekárok sa musela uspokojiť s 15. miestom. Ivona šancu na dobrý výsledok pochovala štyrmi chybami na záverečnej streľbe v stoji, napokon ju klasifikovali na 25. pozícii.

Majstrovstvá sveta v biatlone

Anterselva (Tal.) – nedeľa

Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km: 1. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) 39:14,0 h (2), 2. Dorothea Wiererová (Tal.) +20,7 s (3), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +26,1 (3), 4. Monika Hojniszová-Staregová (Poľ.) +29,1 (2), 5. Julia Simonová (Fr.) +45,1 (2), 6. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (Rus.) +52,0 (2),… 15. Paulína Fialková +1:35,9 min (1), 25. Ivona Fialková (obe SR) +3:40,0 (6)

Viac k témam: Anterselva, MS v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Paulína Fialková dosiahla v „masáku“ svoje najlepšie umiestnenie na tohtoročných MS v biatlone © SITA Všetky práva vyhradené.

23. februára 2020