Päť migrantov vyčíňalo v záchytnom centre v Békešskej Čabe

Iránci poškodili zariadenie ich izby a rozbili okenné tabule a zaútočili na príslušníkov strážneho personálu, pričom na nich hádzali stoličky.Budapešť 8. mája (WebNoviny.sk) – Piati migranti z Iránu sa postarali v noci nadnes o narušenie verejného poriadku v záchytnom stráženom centre pre utečencov v Békešskej Čabe. Päticu, ktorá je dôvodne podozrivá z trestného činu výtržníctva, vypočuli vyšetrovatelia.

Iránci sa krátko pred sobotňajšou polnocou postarali o rozruch v zariadení, keď boli najskôr hluční, potom poškodili zariadenie ich izby a rozbili okenné tabule, aby napokon zaútočili na príslušníkov strážneho personálu usilujúcich sa o obnovenie poriadku, pričom na nich hádzali stoličky.

Informovala o tom dnes tlačová agentúra MTI s odvolaním sa na policajné a iné úradné zdroje. K ujme na zdraví osôb nedošlo. Poriadok v záchytnom centre sa podarilo obnoviť v priebehu rádovo desiatok minút. V centre panuje pokoj. Incident nenarušil verejný poriadok v meste, v ktorom žije početná slovenská komunita.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2016