Pápežovi môžete k osemdesiatke zagratulovať už aj e-mailom

Aj keď pápež chce, aby jeho narodeninový deň bol dňom obyčajným, iste sa na verejnosti nevyhne skandovaniu ‚Happy Birthday‘. VATIKÁN 14. decembra (WebNoviny.sk) – Pápež František oslávi v sobotu svoje 80. narodeniny. Pri tejto príležitosti Vatikán vyzval veriacich z celého sveta, aby oslávencovi poslali blahoželania na niektorú z e-mailových adries vytvorených v ôsmich jazykoch.

Slávnostný deň chce pápež stráviť ako obvykle – len rannú omšu neodslúži vo vatikánskom Dome sv. Marty, ale v Paulínskej kaplnke Apoštolského paláca, a to spolu so všetkými kardinálmi žijúcimi v Ríme. Na zvyšok dňa má naplánovaných niekoľko schôdzok s hlavami štátov a vlád či predstaviteľmi Rímskej kúrie.

Aj keď pápež chce, aby jeho narodeninový deň bol dňom obyčajným, iste sa na verejnosti nevyhne skandovaniu „Happy Birthday“ či „Tanti auguri“ a možno, ako po minulé roky, bude sfukovať aj sviečky na torte darovanej pútnikmi alebo sa bude prizerať flashmobu v podobe argentínskeho tanga.

Používatelia internetu majú na odoslanie gratulácie pápežovi na výber adresy v latinčine (PapaFranciscus80@vatican.va), taliančine (PapaFrancesco80@vatican.va), španielčine a portugalčine (PapaFrancisco80@vatican.va), angličtine (PopeFrancis80@vatican.va), francúzštine (PapeFrancois80@vatican.va), nemčine (PapstFranziskus80@vatican.va) či poľštine (PapiezFranciszek80@vatican.va). K dispozícii je aj hashtag #Pontifex80.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. decembra 2016