Pápež: Vykorisťovanie pracujúcich pre vlastný zisk je hriech

Pápež František často odsudzuje nespravodlivosti globálnej ekonomiky, ktoré podľa jeho slov zbedačujú chudobných a ničia životné prostredie, zatiaľ čo obohacujú zopár bohatých.VATIKÁN 19. mája (WebNoviny.sk) – Pápež František vo štvrtok počas rannej kázne povedal, že zamestnávatelia, ktorí vykorisťujú svojich zamestnancov pre vlastný zisk, páchajú smrteľný hriech. Takéto vykorisťovanie je podľa neho modernou formou otroctva, informovala tlačová agentúra AP.

Tí, ktorí vykorisťujú pracovníkov, sa nelíšia od obchodníkov s ľuďmi v minulosti, ktorí brali Afričanov za otrokov a predávali ich do Ameriky, uviedol pápež. Podľa prepisu jeho kázne, ktorý zverejnil Vatikánsky rozhlas, František povedal: „Žiť z krvi ľudí, to je smrteľný hriech! Smrteľný hriech. A vyžaduje si to toľko pokánia, toľko nápravy, zbaviť sa tohto hriechu.“

František je vôbec prvý pápež pôvodom z Latinskej Ameriky a často odsudzuje nespravodlivosti globálnej ekonomiky, ktoré podľa jeho slov zbedačujú chudobných a ničia životné prostredie, zatiaľ čo obohacujú zopár bohatých.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. mája 2016