Pápež sa stretol sa s utečencami, desať si odvezie do Ríma

Pápež František potom v sprievode ekumenického patriarchu Bartolomeja I. a aténskeho arcibiskupa Ieronyma II. navštívil najväčší záchytný tábor na Lesbose, kde ho privítalo približne 250 utečencov, ktorí tam v súčasnosti žijú. Lesbos 16. apríla (WebNoviny.sk) – Pápež František pricestoval v sobotu na krátku návštevu ostrova Lesbos, kde sa poďakoval gréckemu ľudu, za to že poskytol útočisko utečencom, a následne sa v miestnom záchytnom tábore stretol s migrantmi. Informovala o tom agentúra AP.

Lietadlo s pápežom pristálo na Lesbose krátko po 10.00 h, teda o približne 20 minút skôr, ako bolo plánované. Okrem gréckeho premiéra Alexisa Tsiprasa privítali pápeža na ploche letiska v meste Mytilini aj ekumenický patriarcha Bartolomej I. a arcibiskup aténsky Ieronymos II. Počas krátkeho stretnutia na letisku sa pápež Tsiprasovi poďakoval za „veľkodušnosť“, ktorú grécky ľud preukázal, keď napriek vlastným ekonomickým problémom prijal cudzincov, pričom európske štáty vyzval na také riešenie utečeneckej krízy, ktoré bude v súlade s európskym a medzinárodným právom, uvádza sa vo vyhlásení Vatikánu.

Grécky premiér Františkovi povedal, že je hrdý na to, ako Grécko zareagovalo na utečeneckú krízu v čase, keď jeho partneri – dokonca v mene kresťanskej Európy – „stavajú ploty a bránia bezbranným ľuďom viesť lepší život“. Pápež František potom v sprievode ekumenického patriarchu Bartolomeja I. a aténskeho arcibiskupa Ieronyma II. navštívil najväčší záchytný tábor na Lesbose, kde ho privítalo približne 250 utečencov, ktorí tam v súčasnosti žijú.

Grécka televízia ERT uviedla, že pápež ešte pred svojou návštevou na Lesbose ponúkol, že na spiatočnej ceste zoberie so sebou do Vatikánu desať migrantov – osem Sýrčanov a dvoch Afgancov -, čo však vatikánsky hovorca Federico Lombardi odmietol komentovať.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. apríla 2016