Pápež František napísal list prezidentovi Sýrie Asadovi

Pápež v rámci tradičnej modlitby Anjel Pána vo Vatikáne dôrazne vyzval na mier v sýrskom Aleppe.VATIKÁN/DAMASK 12. decembra (WebNoviny.sk) – Pápež František adresoval list sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi, ktorý v pondelok najvyššiemu sýrskemu predstaviteľovi odovzdal veľvyslanec Svätej stolice v Sýrii, kardinál Mario Zenari. O obsahu listu nuncius neprezradil ani najmenšie podrobnosti.

Talianske médiá však priniesli informácie, podľa ktorých sa v liste odsudzuje akákoľvek forma násilia a extrémizmu. Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi podľa rovnakých zdrojov žiada od všetkých strán zainteresovaných na sýrskom konflikte, aby sa intenzívnejšie angažovali za ukončenie vojny a obnovenie mieru v krajine.

Odporúčame:

Sýrska armáda kontroluje už skoro celé východnej Aleppo

Iba v nedeľu pápež v rámci tradičnej modlitby Anjel Pána vo Vatikáne dôrazne vyzval na mier v sýrskom Aleppe. „Apelujem na vedomie zodpovednosti všetkých, aby prijali rozhodnutie v prospech civilizovanosti“. Znamená to „nie“ ničeniu a „áno“ mieru, podporu ľuďom v Aleppe a v Sýrii, vyhlásil a súčasne upozornil, že neslobodno zabúdať na utrpenie rodín, detí, skôr narodených a chorých v Aleppe. Osobne sa modlí každý deň za ľudí v obliehanom meste.

Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi varoval pred nebezpečenstvom zvykania si na správy o vojne a ničenie v Sýrii a dodal: „Sýria je krajinou s bohatými dejinami a kultúrou. Nemôžeme akceptovať, že by sa to v dôsledku vojny malo spochybniť,“ podčiarkol.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. decembra 2016