Pád žeriavu v Taliansku si zatiaľ z neznámych príčin vyžiadal najmenej jednu obeť

384207_thinkstockphotos 538665318 676x451.jpg

RÍM 5. marca (WebNoviny.sk) – Z ťažobnej plošiny v Jadranskom mori neďaleko talianskeho pobrežia sa v utorok zo zatiaľ neznámych príčin zrútil do mora žeriav aj s robotníkom, ktorý ho ovládal a bol v jeho kabínke.

Napriek veľkému úsiliu záchranárov sa 63-ročného robotníka už nepodarilo zachrániť, jeho mŕtve telo našli potápači stále zakliesnené v kabínke žeriavu zhruba 70 metrov pod morskou hladinou. Do pátracej akcie po ňom boli zapojení potápači, more brázdili člny pobrežnej stráže a vo vzduchu lietal vrtuľník talianskej armády.

Ako s odvolaním sa na predstaviteľa pobrežnej stráže Enrica Morettiho informuje talianska televízia Sky TG24, žeriav pri páde zasiahol aj jednu z podporných lodí kotviacich pri plošine a zranil na nej dvoch námorníkov.

K havárii došlo na plošine Barbara F., pomocou ktorej sa ťaží metán z podmorského ložiska a ktorá sa nachádza asi 60 kilometrov od talianskej Ancony.

Viac k témam: pád mostu
Zdroj: Webnoviny.sk – Pád žeriavu v Taliansku si zatiaľ z neznámych príčin vyžiadal najmenej jednu obeť © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2019