Osakovú trápia problémy s kolenom, svetová jednotka možno nebude obhajovať titul na US Open

421745_osakova 676x451.jpg

17.8.2019 (Webnoviny.sk) – Aktuálna ženská svetová tenisová jednotka Naomi Osaková neodohrala piatkový štvrťfinálový zápas na turnaji WTA v americkom Cincinnati.

V treťom sete súboja s domácou Sofiou Keninovou odstúpila za stavu 0:2 a po stretnutí priznala, že ju nepríjemne prekvapila bolesť v ľavom kolene.

Obhájenie titulu na US Open

Podľa slov mladej Japonky je možné, že nebude obhajovať vlaňajší titul z posledného grandslamového podujatia roka.

Minulý rok som triumfovala na US Open a tento rok sa opäť budem snažiť, aby som sa na turnaji predstavila. Nemám však ani tušenie, čo presne sa deje s mojim kolenom,“ zhodnotila stále iba 21-ročná Osaková, ktorá v treťom sete pocítila, že s jej kolenom sa deje niečo nezvyčajné.

Vyšetrenie magnetickou rezonanciou

Po ošetrení sa ešte skúsila vrátiť na kurt, ale po niekoľkých loptičkách definitívne zamierila do šatne a čoskoro podstúpi vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

Osaková je dvojnásobnou grandslamovou šampiónkou, keď ovládla US Open 2018 a Australian Open 2019. Na čele svetového rebríčka zatiaľ strávila 19 týždňov, no v prípade, že v New Yorku neobháji prvenstvo, prepadne sa poradím nižšie.

Viac k témam: Australian Open, US Open, zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Osakovú trápia problémy s kolenom, svetová jednotka možno nebude obhajovať titul na US Open © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2019