Orbán prešiel cez červenú čiaru, tvrdia európski ľudovci a budú rokovať o členstve strany Fidesz

404965_orban 1 676x450.jpg

BERLÍN 5. marca (WebNoviny.sk) – Predseda Európskej ľudovej strany (EPP), najväčšej politickej frakcie v Európskom parlamente, zaradil do programu schôdze, ktorá sa bude konať 20. marca, rokovanie o členstve strany Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána.

Orbán prešiel cez červenú čiaru

Joseph Daul pre utorkové vydanie nemeckého denníka Die Welt povedal, že ho k tomuto kroku doviedlo množstvo listov, ktoré dostal.

Európska ľudová strana je veľká rodina, ktorá môže mať svoje nezhody. Existuje však hranica a Viktor Orbán prešiel cez červenú čiaru,“ vyhlásil.

EPP v utorok uviedla, že dostala listy od dvanástich členských strán z deviatich krajín, ktoré žiadajú vylúčenie alebo suspendovanie členstva strany Fidesz v EPP.

Obviňuje lídrov Európskej únie

Orbán je známy svojimi kritickými postojmi proti utečencom. V uplynulých týždňoch nahneval mnohých členov EPP, keď v kampani obvinil lídrov Európskej únie z propagácie masovej migrácie.

Na plagátoch po celom Maďarsku je napríklad vyobrazený americký finančník maďarského pôvodu George Soros spolu s predsedom Európskej komisie (EK) Jeanom-Claudeom Junckerom a sprievodný text uvádza, že lídri EÚ riadiaci sa pokynmi Sorosa „spúšťajú experimentálne imigračné projekty s africkými krajinami„.

Viac k témam: Európska ľudová strana (EPP), Európska únia, Fidesz
Zdroj: Webnoviny.sk – Orbán prešiel cez červenú čiaru, tvrdia európski ľudovci a budú rokovať o členstve strany Fidesz © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2019