Online: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – tretí deň

Svetové rekordy v plaveckom bazéne, 19. zlatá medaila Michaela Phelpsa, hrôzostrašný pád v cyklistických pretekoch, prekvapenia na úkor Novaka Djokoviča a sestier Williamsových, výborné jazdy Slovákov Mateja Beňuša a Juraja Grigara, ale aj lúpežníci na pláži Ipanema – aj taká bola nedeľa na olympijských hrách v Riu de Janeiro.RIO DE JANEIRO 7. augusta (WebNoviny.sk) – Aj v nedeľu boli na olympiáde v Riu de Janeiro v akcii slovenskí reprezentanti. Kataríne Listopadovej nevyšla podľa predstáv ani druhá plavecká disciplína. Po sobotňajšej 30. priečke na 100 m motýlik obsadila 22. miesto v nedeľňajších rozplavbách 100 m znak časom 1:01,43 min. Stolná tenistka Barbora Balážová nepostúpila do 3. kola, v druhom kole vypadol aj Wang Jang.

Do semifinále kategórie C1 suverénne postúpil Matej Beňuš. Debutant na olympiáde si postupový základ vyjazdil už v prvom kvalifikačnom kole, keď koncentrovanou jazdou bez trestných sekúnd dosiahol čas 95,05 s a obsadil druhé miesto. V druhom kole kvalifikácie 28-ročnému Bratislavčanovi prirátali k výsledku 6 trestných sekúnd a dosiahnutý čas 96,78 s nebol lepší ako v prvej jazde. Celkovo klesol z druhej na piatu priečku, keďže traja jeho súperi sa zlepšili oproti prvému vystúpeniu.

Jakub Grigar obsadil štvrté miesto v kvalifikácii K1 mužov na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro. Iba 19-ročný Lipták Grigar v prvom kvalifikačnom kole dosiahol čas 89,16 s, jazdu absolvoval bez trestných sekúnd na 6. mieste a vo svojej olympijskej premiére bol na najlepšej ceste postúpiť do semifinále. V druhom eliminačnom kole potom zlepšeným časom 87,85 aj napriek 2 trestným sekundám vyskočil na celkovú švrtú pozíciu a nemal problém s postupom.

Odporúčame:

Online: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – druhý deň

Slovenskí reprezentanti v trape zatiaľ zaostávajú za priečkami znamenajúcimi postup do vyraďovacej časti. Z dua zverencov trénera Branislava Slamku je na tom lepšie podľa očakávania Erik Varga (ŠCP Bratislava). Úradujúci svetový šampión Erik Varga trafil 69 terčov (23-23-23), keď v každej z troch z doterajších položiek spravil po dve chyby. V priebežnom poradí mu patrí 11. priečka a aktuálne ho od prvej šestice (postúpia do semifinále) delia dva terče.

Debutant pod piatimi kruhmi Marián Kovačócy si na strelnici v Deodore pripísal v nedeľu 67 terčov (24-21-22). Začal nádejne, ale nevydarenou druhou položkou sa z popredia zosunul na koniec druhej desiatky a po tretej položke figuruje na začiatku tretej desiatky výsledkovej listiny.

Z 21. pozície bude pre 31-ročného Trnavčana prakticky už nemožné preniknúť medzi elitnú šesticu a zopakovať svoje úspešné vystúpenie z aprílového predolympijského testu, keď skončil v Riu v rámci pretekov Svetového pohára piaty.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – tretí deň

Športová gymnastka Barbora Mokošová v rámci nedeľňajšej kvalifikácie obsadila v kvalifikácii viacboja v neredukovanom poradí 45. miesto a v obrovskej konkurencii sa podľa očakávania nepredstaví vo finále. Devätnásťročná Slovenka (nar. 10. marca 1997) pri svojom debute pod piatimi kruhmi dostala za svoje zostavy v štvorboji výsledný súčet 52,799 bodu, čo znamenalo v redukovanej klasifikácii 40. priečku.

Nedelňajší program na olympiáde sme sledovali minúte po minute od 14:30– pozn. časy sú v SELČ – v Riu je o päť hodín menej

07:22Prekvapenie na úkor srbského lídra svetového rebríčka tenistov Novaka Djokoviča sa udialo v 1. kole dvojhry mužov.

06:42Lúpežníci na pláži Ipanema v nedeľu prepadli viacerých členov portugalskej olympijskej výpravy, medzi ktorými bol aj minister vzdelávania Tiago Rodrigues. Dvaja útočníci s nožmi sa po reakcii okoloidúcich pokúsili o útek, napokon však skončili v rukách polície, ktorá odcudzené veci vrátila poškodeným. O prepade povedal politik novinárom portugalskej televízie RTP.

06:27Štadión vodných športov v lokalite Barra sa v nedeľu v noci otriasal v základoch, plavecký finálový blok priniesol 19. zlatú medailu najdekorovanejšieho olympionika všetkých čias Michaela Phelpsa a tri svetové rekordy.

06:25Súťaž vzpeiračov do 56 kg ovládol Čching-čchüan z Číny, striebro získal Severokórejčan Om jun-čol a bronz Sinphet Kruaithong z Thajska.

06:13Slovenskí tenisti Andrej Martin a Igor Zelenay ukončili svoju púť deblovým pavúkom už v prvom kole.

01:11 – O veľké prekvapenie v ženskej štvohre sa postarali české tenistky Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou, ktoré vyradili nasadené jednotky ‚pavúka‘ a olympijské víťaziky v debli zo Sydney 2000, Pekingu 2008 aj Londýna 2012 – sestry Serenu a Venus Williamsové 6:3, 6:4.

00:28 – Austrálska výprava sa dožaduje väčšej bezpečnosti na plážach. Dvoch austrálskych veslárskych trénerov totiž v okolí pláže Ipanema prepadli a okradli neznámi páchatelia. Dvojica tínedžerov priložila Austrálčanom k hrdlám dlhé nože a tlačiac k stene ich prinútila, aby nekládli nijaký odpor a odovzdali svoje peňaženky a mobilné telefóny. Pri incidente neutrpel zranenia ani jeden z trénerov.

00:15Argentínski hádzanári v nedeľu prehrali vo svojom prvom zápase na olympijskom turnaji v Riu de janeiro s Dánmi, ale osvedčili sa aspoň ako záchranári. V olympijskej dedine ešte pred stretnutím vyslobodili zo zaseknutého výťahu krajana Juana Martína del Potra. Volanie o pomoc začul Federrico Pirazzo, ktorý pohotovo otvoril dvere a našiel za nimi nešťastného tenistu. Del Potro bol v zlom čase na zlom mieste, uviazol vinou výpadku elektrického prúdu.

Hádzanári sa na jeho príbehu zabávali, ale grandslamovému šampiónovi z US Open 2009 nebolo všetko jedno. Najmä keď mal pred sebou duel úvodného kola dvojhry so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom. Argentínčanovi napokon príhoda neublížila, naopak, na dvorci sa postaral o prekvapenie na úkor favorita, keď Srba zdolal 7:6 (4), 7:6 (2). Jeho záchrancovia dopadli horšie, v súboji s Dánmi aj brazílskym publikom tradične nakloneným každému súperovi juhoamerického rivala podľahli 19:25.

23:46Britský jazdec William Fox-Pitt figuruje po drezúrnej úvodnej časti na čele súťaže všestrannej spôsobilosti len desať mesiacov po tom, ako bol dva týždne v umelom spánku. Fox-Pitt mal vlani v októbri ťažký pád na pretekoch vo Francúzsku, dva týždne ho udržiavali v umelom spánku a do diania sa vrátil začiatkom apríla.

Na koni Chilli Morning teraz vedie pred Austrálčanom Christopherom Burtonom (Santano II) a Francúzom Mathieuom Lemoinem (Bart L). V družstvách zatiaľ platí poradie Nemecko, Francúzsko, Austrália. V pondelok je na programe cross-country a v utorok skoky na parkúre.

23:13Džudistka Majlinda Kelmendiová sa postarala o prvú medailu pre Kosovo na olympijských hrách. Dvadsaťpäťročná rodáčka z mesta Pejë v nedeľu v brazílskom Riu de Janeiro ovládla hmotnostnú kategóriu do 52 kg, keď si vo finále poradila s Talianskou Odette Giuffridovou. Hry XXXI. olympiády sú prvé, na ktorých Kosovčania súťažia pod vlastnou vlajkou. Územie vyhlásilo nezávislosť od Srbska v roku 2008, Medzinárodný olympiský výbor ho prijal za svojho člena pred dvoma rokmi. Kelmendiová na OH v Londýne 2012 súťažila pod vlajkou Albánska.

23:01Zlato vo fleurete šermiarov získal Talian Daniele Garozzo, ktorý vo finále porazil Američana Alexandra Massialasa 15:11.

22:50Súťaž vzpieračiek do 53 kg ovládla Chsu Šu-čching z Taiwanu, striebornú medailu získala Hidilyn Diazová z Filipín a bronz Joon Jin-hee z Kórejskej republiky.

22:50Komentátor americkej televíznej stanice NBC Dan Hicks musel v nedeľu obhajovať svoje slová o tom, že manžel a tréner maďarskej plaveckej hviezdy Katinky Hosszúovej je „chlapom zodpovedným“ za jej výkony na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Za poznámku zožal vlnu kritiky, podľa viacerých internetových reakcii bola sexistická. Kontroverzná veta sa zrodila počas sobotňajšieho finále polohových pretekov na 400 m, v ktorom 27-ročná univerzálka zvíťazila, získala zlatú medailu a s časom 4:26,36 min utvorila nový svetový rekord. „Dokázala si to ty, nie tvoj manžel!“ objavovalo sa na sociálnych sieťach.

Podľa Hicksa pripísala manželovi Shaneovi Tusupovi podiel na svojom úspechu samotná plavkyňa, ktorá vraj povedala, že mu vďačí za zlepšenie silového tréningu a celkové zvýšenie sebadôvery. Tusupov výrazný vplyv na Hosszúovú podľa neho v plaveckej komunite nie je tajomstvom. „Pre niektorých iných plavcov to bolo dokonca trochu rušivé,“ povedal 54-ročný komentátor.

22:40V súťaži džudistov do 66 kg získal zlato Talian Fabio Basile.

22:21 – Hrozivo vyzerajúcim pádom sa po mužských cyklistických pretekoch s hromadným štartom nevyhla ani rovnaká disciplína v kategórii žien. Najhoršie v nedeľu dopadla Holanďanka Annemiek van Vleutenová, ktorá 10 km pred koncom ju pri strmom zjazde z kopca postihol nepríjemný pád. Preletela ponad riadidlá bicykla a udrela si hlavu o asfaltový povrch cesty.

22:19Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Grigar obsadil štvrté miesto v nedeľňajšej kvalifikácii K1 mužov a postúpil do semifinále.

22:15V lukostreleckej súťaži družstiev žien sa zo zlatých medailí tešia reprezentantky Kórejskej republiky, ktoré vo finále zdolali Rusky 5:1 (58:49, 55:51, 51:51).

22:10Slovenská reprezentantka v športovej gymnastike Barbora Mokošová v rámci nedeľňajšej kvalifikácie obsadila v kvalifikácii viacboja v neredukovanom poradí 45. miesto a v obrovskej konkurencii sa podľa očakávania nepredstaví vo finále.

22:01V súťažiach skokov do vody (disciplína: synchrónne skoky z 3 m dosky) zlatú medailu získalo zlato čínske duo Š‘ Tching-mao, Wu Min-sia.

21:49Španielsky tenista Rafael Nadal v nedeľu zvládol svoj návrat do súťažného diania po takmer troch mesiacoch maródky. Tridsaťročný Malorčan si v 1. kole dvojhry olympijského turnaja poradil s Argentínčanom Federicom Delbonisom jasne 6:2, 6:1.

Najbližšie ho otestuje Talian Andreas Seppi. Olympijský šampión v singli z Pekingu 2008 Nadal predtým naposledy hral 26. mája na parížskom antukovom grandslamovom Roland Garros. V 2. kole zdolal Argentínčana Facunda Bagnisa, ale na 3. kolo proti krajanovi Marcelovi Granollersovi-Pujolovi nenastúpil pre problémy so zápästím dominantnej ľavej ruky.

Odvtedy pauzoval a ešte aj po prílete do Brazílie zvažoval, či nastúpi na olympijskú dvojhru. Nadal zo zdravotných dôvodov chýbal pod piatimi kruhmi v Londýne 2012, v piatok bol vlajkonosičom výpravy svojej krajiny na slávnostnom otvorení.

21:32Olympijskou víťazkou v pretekoch s hromadným štartom v cestnej cyklistike žien sa v Riu de Janeiro stala Holanďanka Anna van der Breggenová. V nedeľňajších pretekoch na 136,9 km so štartom aj cieľom vo Fort Copacabana 26-ročná rodáčka z Zwolle Van der Breggenová zvíťazila v záverečnom špurte trojčlennej skupiny pred Švédkou Emmou Johanssonovou a Taliankou Elisou Longovou Borghiniovou.

21:21V disciplíne trap žien sa z víťazstva tešila Catherine Skinnerová.

Dvadsaťšesťročná Austrálčanka dosiahla najväčší úspech svojej kariéry, pričom z kvalifikácie postúpila ako posledná šiesta až po dodatočnom k.o. rozstrele. V semifinále však mala najpresnejšiu mušku, keď minula jediný terč a vo finále napriek trom chybám zdolala Natalie Rooneyovú z Nového Zélandu 12:11.

Bronz putuje do USA zásluhou Corey Cogdellovej. Najlepšou Európankou bola štvrtá Španielka Fátima Gálvezová, ktorá duel o 3. miesto prehrala s Cogdellovou až v rozstrele.

21:11Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš suverénne postúpil do semifinále kategórie C1.

21:01Britský tenista Andy Murray nasadený ako druhý presvedčivo otvoril svoj pokus o obhájenie zlata vo dvojhre na olympijských hrách. Šampión z Londýna 2012 zvíťazil v nedeľu v 1. kole singla nad Srbom Viktorom Troickým v pohode 6:3, 6:2 a bude hrať s Argentínčanom Juanom Monacom. Pre 29-ročného rodáka zo škótskeho Dunblane A. Murrayho to bolo prvé súťažné vystúpenie od 10. júla, keď vo finále Wimbledonu prekonal Kanaďana Milosa Raonica.

20:49Portugalčania Gastao Elias a Joao Sousa napokon budú súpermi slovenských tenistov Andreja Martina a Igora Zelenaya v nedeľňajšom stretnutí 1. kola štvorhry. Twitterové konto ITF Olympic Tennis uviedlo, že Nemci Philipp Kohlschreiber a Jan-Lennard Struff sa odhlásili. Viacero neoficiálnych zdrojov pritom referuje, že dôvodom je zdravotná indispozícia Kohlschreibera, Martinovho súpera v 2. kole dvojhry.

20:31Slovenský reprezentant Wang Jang sa nepostaral o najlepší výsledok SR na stolnotenisovom turnaji na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Nepodarilo sa mu preniknúť do 3. kola singlovej súťaže.

20:15Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Grigar obsadil šieste miesto v nedeľňajšom prvom kole kvalifikácie K1 mužov. Iba 19-ročný Lipták Grigar dosiahol čas 89,16 s, jazdu absolvoval bez trestných sekúnd a vo svojej olympijskej premiére je na najlepšej ceste postúpiť do semifinále. Posunie sa tam najlepšia pätnástka z 21-členného štartovného poľa. Do úvahy sa berie lepšia z dvoch kvalifikačných jázd. Víťazom prvého kvalifikačného kola na Štadióne Whitewater v štvrti Deodoro sa stal Talian Giovanni de Gennaro (86,85 /0/). Druhé kolo kvalifikácie príde na rad o 21.28 h SELČ. Semifinále a finále disciplíny K1 muži sa bude konať v stredu 10. augusta o 18.30 h, resp. 20.15 h SELČ.

21:23Ruská plavkyňa Julia Jefimovová, ktorej na olympijských hrách v Riu de Janeiro dovolili štartovať napriek dopingovej minulosti, si počas nedeľňajších rozplavieb 100 m prsia vypočula bučanie niektorých divákov.

Úradujúca svetová šampiónka skončila napriek nepriazni časti publika druhá časom 1:05,79, keď o stotinu sekundy zaostala za Lillou Kingovou z USA a s prehľadom postúpila do 16-členného semifinále. Jefimovovej najväčším doterajším úspechom na OH je bronzová medaila z prsiarskej dvojstovky v Londýne 2012.

19:40Medzinárodný olympijský výbor (MOV) potvrdil, že na OH v Riu de Janeiro napokon umožnili štart dovedna 278 ruským športovcom. Je to o sedem viac ako pôvodne oznámili vo štvrtok, k 271 Rusom sa totiž pridali ďalší, ktorí uspeli s odvolaním.

Pôvodne sa do Brazílie kvalifikovalo 387 ruských reprezentantov, ale pre dopingový škandál MOV zakázal štart všetkým atlétom tejto krajiny a rozhodnutie o účasti pretekárov z iných odvetví ponechal na jednotlivé riadiace orgány.

19:40S dávkou zveličenia možno konštatovať, že najdramatickejší súboj na palubovke v rámci sobotňajšieho zápasu basketbalistov USA proti Číne (119:62) na OH v Riu de Janeiro sa odohral medzi dvoma Američanmi. Keď obhajcovia olympijského zlata viedli v tretej štvrtine o 32 bodov, mali k dispozícii trestný hod po technickej chybe Číny.

Keďže DeMar DeRozan a Jimmy Butler sa nevedeli dohodnúť, kto ho zrealizuje, nechali, nech víťaza mikrosúboja určí jednoduchá hra kameň, papier, nožnice. DeRozan v nej uspel a postavil sa na čiaru šestky, svoj pokus však minul. Informoval server sportingnews.com.

19:21 – Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš obsadil druhé miesto v prvom kole kvalifikácie C1 mužov. Debutant na OH Beňuš vyštartoval na trať na Štadióne Whitewater v štvrti Deodoro až ako posledný z 19 lodí a koncentrovanou jazdou bez trestných sekúnd si v predstihu prakticky zabezpečil postup do semifinále. Najlepší čas dosiahol Brit David Florence. Druhé kvalifikačné kolo sa bude konať od 20.30 h SELČ.

19:15Americká líderka svetového rebríčka WTA tenistiek v singli Serena Williamsová postúpila do 2. kola dvojhry žien. Obhajkyňa zlata v tejto disciplíne z Londýna 2012 si v nedeľu na úvod svojho ťaženia poradila s austrálskou reprezentantkou Dariou Gavrilovovou s prehľadom 6:4, 6:2. Hrala prvý raz od 9. júla, keď vo finále Wimbledonu zdolala Nemku Angelique Kerberovú.

19:10Slovenskí reprezentanti v trape zatiaľ zaostávajú za priečkami znamenajúcimi postup do vyraďovacej časti. Úradujúci svetový šampión Erik Varga trafil 69 terčov (23-23-23), keď v každej z troch z doterajších položiek spravil po dve chyby. Debutant pod piatimi kruhmi Marián Kovačócy si na strelnici v Deodore pripísal v nedeľu 67 terčov (24-21-22).

19:00Severokórejčania musia v Riu zabrať, vodca Kim Čong-un dal jasný cieľ.

18:56Slávne americké tenisové sestry Serena a Venus Williamsové v nedeľu nastúpia na 1. kolo štvorhry proti Češkám Barbore Strýcovej a Lucii Šafářovej, hoci druhá spomenutá nie je úplne fit. Informáciu o takomto rozhodnutí olympijských víťaziek v debli zo Sydney 2000, Pekingu 2008 aj Londýna 2012 oznámil hovorca národnej asociácie USTA Tom LaDue.

Tridsaťšesťročná držiteľka olympijského zlata z dvojhry spred šestnástich rokov Venus v sobotu prehrala v 1. kole singla za 3:13 h s Belgičankou Kirsten Flipkensovou 6:4, 3:6, 6:7 (5), pričom v rozhodujúcom sete viedla 5:3. Neskôr vedúca amerického tenisového tímu žien v Južnej Amerike a fedcupová nehrajúca kapitánka Mary Joe Fernandezová uviedla, že Venus je dehydrovaná, má kŕče a trápia ju zažívacie ťažkosti. Dodala, že staršia zo súrodeneckej dvojice sa necítila dobre už od príletu do dejiska.

18:36Starosta Ria Eduardo Paes vyzval obyvateľov, aby minimálne do záverečného dňa olympijských hier prispeli k zlepšeniu dopravnej situácie v meste. Komunálny politik ľuďom odkázal, aby sa snažili spolupracovať, pri cestách po meste zdieľali svoje automobily so svojimi priateľmi a nezhoršovali tak mimoriadne prehustenú premávku. Očakáva sa, že pondelok by mohol byť pre premávku v Riu mimoriadne náročný, bude to prvý pracovný deň od otvorenia OH. Podľa Paesa by sa ľudia mali vyhnúť dlhším trasám, predovšetkým vo verejnej doprave.

18:20 – Slovenskej reprezentantke Kataríne Listopadovej nevyšla podľa predstáv ani druhá plavecká disciplína. Po sobotňajšej 30. priečke na 100 m motýlik obsadila 22. miesto v nedeľňajších rozplavbách 100 m znak časom 1:01,43 min.

Listopadová výrazne zaostala za vlastným slovenským rekordom 1:00,21, ktorý zaplávala v júni na mítingu v Ríme. Ak by ho zopakovala, stačilo by jej to teraz v Riu na prienik do šestnásťčlenného semifinále; dohmatnúť potrebovala za 1:00,89.

17:48 – Prvú časť nedeľňajšej kvalifikácie vodných slalomárov v kategórii C1 muži s pôvodným začiatkom o 17.30 h SELČ odložili o hodinu. Druhé kvalifikačné jazdy pôvodne mali prísť na rad o 19.30 h SELČ. V 19-člennej konkurencii nechýba slovenský reprezentant Matej Beňuš.

V nedeľu otvárajú svoju súťaž aj kajakári s Jakubom Grigarom, kde sa pôvodné časy začiatkov kvalifikácie (18.28 h a 20.28 h SELČ) tiež budú posúvať. Vo vodnom slalome sa v Riu de Janeiro súťaží na Štadióne Whitewater vo štvrti Deodoro. Postup z kvalifikácie do semifinále by mal byť pre oboch Slovákov základným kameňom ich želaného úspechu v Riu.

17:32Nedeľňajší program tenisových súťaží zatiaľ výrazne ovplyvňuje vietor. Malo sa hrať od 16.00 h SELČ, ale organizátori usúdili, že podmienky na všetkých dvorcoch okrem hlavného sú neregulárne. Zatiaľ nie je známe, kedy a či vôbec sa v tento deň bude hrať. Na „centri“ v 1. kole uspel domáci Thomaz Bellucci, ktorý mal proti Dustinovi Brownovi skóre 4:6, 5:4 a príjem, keď Nemec odstúpil pre zranenie členka.

17:11Atletický funkcionár Michael Rotich opustil výpravu Kene po obvineniach, podľa ktorých za peniaze ponúkal športovcom ochranu pred dopingovými testami.

Podľa hovorcu Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Marka Adamsa Keňania cítili, že Rotichova prítomnosť by na ostatných členov výpravy mohla pôsobiť rušivo.

„Kenská delegácia ho požiadala, aby odišiel. Jasne ide o veľmi seriózne obvinenia,“ povedal Adams. Podľa britského denníka Sunday Times Roticha tajne nafilmovali, ako si pýta peniaze za to, že bude informovať športovcov o príchode dopingových komisárov. Úplatok mal mať hodnotu 10-tisíc eur.

16:57 – Zranený športový gymnasta Samir Ait Said je už po operácii a z nemocnice v dejisku olympijských hier pozdravil fanúšikov prostredníctvom videa na facebooku. Dvadsaťšesťročný Francúz v sobotu počas kvalifikácie preskoku po dvojitom salte vzad zle dopadol a skončil zo zlomeninou podkolenia ľavej nohy. Obrázky zvláštne prehnutej končatiny sa okamžite dostali na internet.

Said neskôr pochválil svoje družstvo, ktorého niektorí členovia sa prebojovali ďalej z kvalifikácie. „Podarilo sa im udržať koncentráciu po mojom páde. Muselo to byť skutočne ťažké, boli ozajstnými bojovníkmi. Takže poďme, chlapci, buďte silní, som s vami,“ vyhlásil Said, ktorý sa plánuje vrátiť do Olympijskej arény Rio v Barra v pozícii diváka a tiež nevylúčil účasť pod piatimi kruhmi o štyri roky v Tokiu. „Keď budem schopný znova sa postaviť na nohy, vrátim sa do tréningového procesu a budem bojovať o dosiahnutie olympijského zlata,“ dodal Said.

16:30Vo vzduchovej pištoli žien na 40 výstrelov získala zlato Číňanka Čang Meng-süe.

15:50 – Málokto z účastníkov olympijských hier v Riu de Janeiro sa môže pochváliť takým oddaným fanúšikom ako britský plavec Adam Peaty. Starú mamu nového svetového rekordéra na 100 m prsia vyhlásili dokonca sa neoficiálnu šampiónku sociálnej siete. Jej komentáre na twitteri závratne rýchlo zbierajú uznanie od ostatných užívateľov.

15:30Nedeľňajší druhý deň súťaže veslárov pre silný vietor v Lagúne Rodriga de Freitasa zrušili. Správu priniesla na svojom webe BBC. Organizátori pôvodne posunuli začiatok o dve hodiny na 10.30 h miestneho času (15.30 SELČ), počasie sa však nezlepšilo.

Nepriaznivé poveternostné podmienky obmedzovali veslárov na OH už v sobotu, podľa meteorológov budú pretrvávať najmenej do utorka. Srbská mužská dvojveslica bez kormidelníka sa dokonca počas rozjazdy prevrátila. Regata mala pôvodne finišovať v sobotu 13. augusta.

15:10Slovenská stolnotenisová reprezentantka Barbora Balážová nepostúpila do 3. kola a nepostarala sa o najlepší výsledok SR v tomto športovom odvetví pod piatimi kruhmi v ére samostatnosti.

15:01Srbská vláda odporučila svojim športovcom, aby na olympijských hrách bojkotovali každé odovzdávanie medailí s účasťou súpera z Kosova. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) uznal nezávislosť bývalej srbskej provincie s právom účasti na jeho podujatiach v roku 2014. Do Brazílie poslala Priština osem športovcov, niektorí z nich pred štyrmi rokmi v Londýne reprezentovali Albánsko. Srbsko stále považuje Kosovo za svoje územie, vyhlásenie nezávislosti z roku 2008 neakceptuje.

Srbský minister športu Vanja Udovičič v nedeľu pre štátnu televíziu uviedol, že konečné rozhodnutie ponecháva na každom jednotlivcovi, vládna inštrukcia má iba odporúčaciu váhu. „Nechceme spôsobovať našim olympionikom problémy, ale nemôžeme ani strpieť, aby na olympijských hrách znela kosovská hymna a viala kosovská vlajka,“ povedal bývalý vodný pólista Udovičič.

14:54Návrat k otváciemu ceremoniálu.

Len hodinu mal brazílsky bývalý vytrvalec Vanderlei Cordeiro de Lima na to, aby sa pripravil na čestnú úlohu posledného člena štafety s pochodňou na piatkovom slávnostnom otvorení OH v Riu de Janeiro. Prezradil to skupinke brazílskych novinárov, ktorá ho náhodne stretla na benzínovej pumpe po skončení ceremoniálu. Atlét stále na sebe mal jednotné športové oblečenie Ria 2016 a kupoval si pivo.

„Nikdy som si nepomyslel, že práve ja by som mal byť posledným bežcom olympijskej štafety. Už som bol na štadióne, asi hodinu pred zapálením ohňa mi povedali, že nahradím Pelého. Boli to silné emócie, väčšie ako pri zisku olympijskej medaily. Mohol som ich zdieľať s celým národom, reprezentoval som každého Brazílčana,“ povedal De Lima, ktorý pred dvanástimi rokmi na olympijských hrách prežil asi najhorší deň svojho života. V Aténach smeroval v maratóne k prvenstvu, keď mu jeho sen zmaril írsky fanúšik. Namiesto zlata si otrasený dobehol aspoň po bronz.

Obrazom: Otvárací ceremoniál – Letná olympiáda Rio de Janeiro

Najväčším favoritom na zapálenie olympijského ohňa bol Pelé. Sedemdesiatpäťročný legendárny futbalista sa však ospravedlnil v poslednej chvíli zo zdravotných dôvodov.

„Mali sme pripravený plán A, B, C, D i E. Pelé nás už dávnejšie informoval o svojich zdravotných problémoch, ale súhlasil s účasťou. Pripravili sme mu špeciálnu asistenciu, ak by ju skutočne potreboval. Rozhodli sme sa čakať do poslednej chvíle, dať mu čo najviac času na posúdenie svojej kondície. Napokon sme v poslednej chvíli museli pristúpiť k záložnému plánu,“ objasnil hovorca organizačného výboru Mario Andrada.

Pelé sa nikdy nezúčastnil na olympijských hrách ako futbalista. Pred dvoma týždňami v Santose, kde začínal svoju slávnu kariéru, držal v rukách pochodeň s olympijským ohňom.

14:30Vitajte pri textovom online prenose (minúta po minúte) z olympiády v Riu de Janeiro.

Program a výsledky Hier XXXI. olympiády: NEDEĽA 7. AUGUSTA

BASKETBAL – ŽENY
A-skupina:
Austrália – Turecko 61:56 (12:15, 14:14, 17:12, 18:15)
Francúzsko – Bielorusko 73:72 (14:22, 20:20, 18:11, 21:19)

Tabuľka A-skupiny:
1. Austrália 2 2 0 145:122 4
2. Francúzsko 2 2 0 128:111 4
3. Japonsko 1 1 0 77:73 2
4. Bielorusko 2 0 2 145:150 2
5. Turecko 2 0 2 95:116 2
6. Brazília 1 0 1 66:84

B-skupina:
USA – Senegal 121:56 (35:9, 29:12, 30:17, 27:18)
Srbsko – Španielsko 59:65 (18:19, 13:12, 13:15, 15:19)

Tabuľka B-skupiny:
1. USA 1 1 0 121:56 2
2. Kanada 1 1 0 90:68 2
3. Španielsko 1 1 0 65:59 2
4. Srbsko 1 0 1 59:65 1
5. Čína 1 0 1 68:90 1
6. Senegal 1 0 1 56:121 1

BASKETBAL – MUŽI
B-skupina:
Brazília – Litva 76:82 (17:27, 12:31, 23:12, 24:12)
Chorvátsko – Španielsko 72:70 (13:21, 19:17, 15:16, 25:16)
Nigéria – Argentína 66:94 (15:22, 16:28, 19:22, 16:22)

Tabuľka:
1. Argentína 1 1 0 94:66 2
2. Litva 1 1 0 82:76 2
3. Chorvátsko 1 1 0 72:70 2
4. Španielsko 1 0 1 70:72 1
5. Brazília 1 0 1 76:82 1
6. Nigéria 1 0 1 66:94 1

BOX
muži: 1. kolo do 60 kg, 69 kg, 81 kg (16.00 a 22.00)

CESTNÁ CYKLISTIKA
Cestné preteky žien s hromadným štartom
1. Anna van der Breggenová (Hol.) 3:51:27 h, 2. Emma Johanssonová (Švéd.), 3. Elisa Longová Borghiniová (Tal.) – rovnaký čas, 4. Mara Abbott (USA) + 4 s, 5. Elizabeth Armitsteadová (V. Brit.), 6. Kasia Niewiadomá (Poľ.), 7. Flavia Oliveirová (Braz.), 8. Jolanda Neffová (Švaj.) – všetky +20 s

DŽUDO – MUŽI
Do 66 kg:
1. Fabio Basile (Tal.), 2. An Pa-Ul (Kór. rep.), 3. Rišod Sobirov (Uzb.) a Masaši Ebinuma (Jap.), 5. Adrian Gomboc (Slovin.) a Antoine Bouchard (Kan.), 7. Wander Mateo (Dom. rep.) a Davaadorj Tumurchuleg (Mong.)

DŽUDO – ŽENY
Do 52 kg:
1. Majlinda Kelmendiová (Kos.), 2. Odette Giuffridová (Tal.), 3. Misato Nakamurová (Jap.) a Natalia Kuzjutinová (Rus.), 5. Erika Mirandová (Braz.) a Ma Jing-nan (Čína), 7. Christianne Legentilová (Maurícius) a Andreea Chitová (Rum.)

FUTBAL – MUŽI

A-skupina: (Brasília):
Dánsko – JAR 1:0 (0:0)
Gól: 69. Skov

Brazília – Irak 0:0

Tabuľka A-skupiny:
1. Dánsko 2 1 1 0 1:0 4
2. Brazília 2 0 2 0 0:0 2
Irak 2 0 2 0 0:0 2
4. JAR 2 0 1 1 0:1 1

B-skupina: (Manaus):
Švédsko – Nigéria 0:1 (0:1)
Gól: 40. Sadiq

Japonsko – Kolumbia 2:2 (0:0)
Góly: 67. Asano, 74. Nakadžima – 59. Guttierez, 65. Fudžiharu (vl.)

Tabuľka B-skupiny:
1. Nigéria 2 2 0 0 6:4 6
2. Kolumbia 2 0 2 0 4:4 2
3. Japonsko 2 0 1 1 6:7 1
4. Švédsko 2 0 1 1 2:3 1

C-skupina: (Salvador):
Fidži – Mexiko 1:5 (1:0)
Góly: 11. Krishna – 48., 56., 58. a 73. É. Gutiérrez, 67. Salcedo

Nemecko – Kórejská republika 3:3 (1:1)
Góly: 33. a 90.+ Gnabry, 55. Selke – 25. Chwang Chee-čchan, 57. Son Cheung-min, 86. Suk Chjun-ťun

Tabuľka C-skupiny:
1. Kórejská republika 2 1 1 0 11:3 4
2. Mexiko 2 1 1 0 7:3 4
3. Nemecko 2 0 2 0 5:5 2
4. Fidži 2 0 0 2 1:13 0

D-skupina: (Rio de Janeiro/Olympijský štadión):
Honduras – Portugalsko 1:2 (1:2)
Góly: 1. Elis – 21. Figueiredo, 36. Paciencia

Argentína – Alžírsko 2:1 (0:0)
Góly: 47. Correa, 70. Calleri – 64. Bendebka, ČK: 45.+ Cuesta – 67. Abdellaoui

Tabuľka D-skupiny:
1. Portugalsko 2 2 0 0 4:1 6
2. Honduras 2 1 0 1 4:4 3
3. Argentína 2 1 0 1 2:3 3
4. Alžírsko 2 0 0 2 3:5 0

HÁDZANÁ – MUŽI
A-skupina:
Chorvátsko – Katar 23:30 (8:15)
Dánsko – Argentína 25:19 (10:10)
Francúzsko – Tunisko 25:23 (16:11)

Tabuľka A-skupiny:
1. Katar 1 1 0 0 30:23 2
2. Dánsko 1 1 0 0 25:19 2
3. Francúzsko 1 1 0 0 25:23 2
4. Tunisko 1 1 0 0 23:25 0
5. Argentína 1 0 0 1 19:25 0
6. Chorvátsko 1 0 0 1 23:30 0

B-skupina:
Švédsko – Nemecko 29:32 (15:18)
Poľsko – Brazília 32:34 (13:16)
Slovinsko – Egypt 27:26 (15:15)

Tabuľka B-skupiny:
1. Nemecko 1 1 0 0 32:29 2
2. Brazília 1 1 0 0 34:32 2
3. Slovinsko 1 1 0 0 27:26 2
4. Egypt 1 0 0 1 26:27 0
5. Poľsko 1 0 0 1 32:34 0
6. Švédsko 1 0 0 1 29:32 0

JAZDECTVO
súťaž všestrannej spôsobilosti (drezúra – jednotlivci, družstvá) – 2. deň (15.00)

LUKOSTREĽBA
súťaž družstiev žien

Finále:
Kórejská republika – Rusko 5:1 (58:49, 55:51, 51:51)

O 3. miesto:
Taiwan – Taliansko 5:3 (56:52, 55:54, 49:51, 56:56)

Semifinále:
Kórejská republika – Taiwan 5:1
Rusko – Taliansko 5:3

Štvrťfinále:
Taiwan – Mexiko 5:4
Kórejská republika – Japonsko 5:1
Taliansko – Čína 5:3
Rusko – India 5:4

POZEMNÝ HOKEJ – MUŽI
A-skupina:
Veľká Británia – Nový Zéland 2:2 (2:2)
Brazília – Belgicko 0:12 (0:5)
Austrália – Španielsko 0:1 (0:1)

Tabuľka A-skupiny:
1. Belgicko 2 2 0 0 16:1 6
2. Španielsko 2 2 0 0 8:0 6
3. Austrália 2 1 0 1 2:2 3
4. Nový Zéland 2 0 1 1 3:4 1
5. V. Británia 2 0 1 1 3:6 1
6. Brazília 2 0 0 2 0:19 0

B-skupina:
Holandsko – Írsko 5:0 (2:0)

Tabuľka B-skupiny:
1. Holandsko 2 1 1 0 8:3 4
2. Nemecko 1 1 0 0 6:2 3
3. India 1 1 0 0 3:2 3
4. Argentína 1 0 1 0 3:3 1
5. Kanada 1 0 0 1 2:6 0
6. Írsko 2 0 0 2 2:8 0

POZEMNÝ HOKEJ – ŽENY
A-skupina:
Nový Zéland – Kórejská republika 4:1 (3:0)
Holandsko – Španielsko 5:0 (4:0)
Čína – Nemecko 1:1 (1:1)

B-skupina:
Japonsko – India 2:2 (2:0)

PLÁVANIE – MUŽI
100 m prsia:
1. Adam Peaty (V. Brit.) 57,13 – svetový rekord, 2. Cameron van der Burgh (JAR) 58,69, 3. COdy Miller 58,87, 4. Kevin Codes (obaja USA) 59,22, 5. Joao Gomes (Braz.) 4859,31, 6. Jasuhiro Koseki (Jap.) 59,37, 7. Felipe Franca (Braz.) 59,38, 8. Dmitrij Balandin (Kaz.) 59,95

4×100 m v. sp.:
1. USA (Caeleb Dressel, Michael Phelps, Ryan Held, Nathan Adrian) 3:09,92, 2. Francúzsko (Mehdy Metella, Fabien Gilot, Florent Manaudou, Jérémy Stravius) 3:10,53, 3. Austrália (James Roberts, Kyle Chalmers, James Magnussen, Cameron McEvoy) 3:11,37, 4. Rusko 3:11,64, 5. Brazília 3:13,21, 6. Belgicko 3:13,57, 7. Kanada 3:14,35, 8. Japonsko

PLÁVANIE – ŽENY
100 m mot.:
1. Sarah Sjöströmová (Švéd.) 55,48 – svetový rekord, 2. Penny Oleksiaková (Kan.) 56,46 juniorský svetový rekord, 3. Dana Vollmerová (USA) 56,63, 4. Čchen Sin-i 56,72, 5. Lu Jing (obe Čína) 56,76, 6. Rikako Ikeeová (Jap.) 56,86, 7. Emma McKeonová (Aus.) 57,05, 8. Jeanette Ottesenová (Dán.) 57,17

400 m v. sp.:
1. Katie Ledecká (USA) 3:56,46 – svetový rekord, Jazz Carlinová (V. Brit.) 4:01,23, 3. Leah Smithová (USA) 4:01,92, 4. Boglárka Kapásová (Maď.) 4:02,37, 5. Brittany MacLeanová (Kan.) 4:04,69, 6. Tamsin Cooková 4:05,30, 7. Jessica Ashwoodová (obe Aus.) 4:05,68, 8. Coralie Balmyová (Fr.) 4:06,98

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
muži, ženy – kvalifikačné skupiny (15.00, 20.30, 2.00 h už v pondelok ráno)

RAGBY – SEDMIČKOVÉ – ŽENY
A-skupina:
Austrália – USA 12:12 (5:0)
Fidži – Kolumbia 36:0 (24:0)

Konečná tabuľka A-skupiny:
1. Austrália 3 2 1 0 101:12 8
2. Fidži 3 2 0 1 48:43 7
3. USA 3 1 1 1 67:24 6
4. Kolumbia 3 0 0 3 0:137 3

B-skupina:
Nový Zéland – Francúzsko 26:7 (19:7)
Španielsko – Keňa 19:10 (5:5)

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Nový Zéland 3 3 0 97:12 9
2. Francúzsko 3 2 1 69:40 7
3. Španielsko 3 1 2 31:53 5
4. Keňa 3 0 3 17:109 3

C-skupina:
Veľká Británia – Kanada 22:0 (10:0)
Brazília – Japonsko 26:10 (5:5)

Konečná tabuľka C-skupiny:
1. Veľká Británia 3 3 0 91:3 9
2. Kanada 3 2 1 83:22 7
3. Brazília 3 1 2 29:77 5
4. Japonsko 3 0 3 10:111 3

Skupina o 9. – 12. miesto:
Brazília – Kolumbia 24:0 (17:0)
Keňa – Japonsko 0:24 (0:12)

Štvrťfinále:
Austrália – Španielsko 24:0 (12:0)
Kanada – Francúzsko 15:5 (5:5)
Veľká Británia – Fidži 26:7 (19:7)
Nový Zéland – USA 5:0 (5:0)

SKOKY DO VODY – ŽENY
Synchrónne skoky z 3 m dosky:
1. Š‘ Tching-mao, Wu Min-sia (Čína) 345,60, 2. Tania Cagnottová, Francesca Dallapeová (Tal.), 313,83, 3. Madison Keeneyová, Anabelle Smithová (Aus.) 299,19, 4. Jennifer Abelová, Pamela Wareová (Kan.) 298,32, 5. Jun Hoong Cheong, Nur Dhabitah Sabri (Malajz.) 293,40, 6. Alicia Blaggová, Rebecca Gallantreeová (V. Brit.) 292,83, 7. Tina Punzelová, Nora Subschinská (Nem.) 284,25, 8. Tammy Takagiová, Juliana Velosová (Braz.) 258,75

STOLNÝ TENIS
2. kolo dvojhry žien:
Barbora Balážová (SR) – Li Fen (Švéd.-25) 3:4 (-8, 6, 7, -8, 9, -10, -7)

Dvojhra mužov – 2. kolo:
Quadri Aruna (Nigér.-27) – Wang Jang (SR) 4:1 (7, -7, 7, 9, 6)

STREĽBA – MUŽI
trap (1. časť kvalifikácie)
1. Massimo Fabbrizi (Tal.) 75 bodov, 2. Edward Ling (V. Brit.) 73, 3. Giovanni Pellielo (Tal.) 73, 4. Josip Glasnovič (Chor.) 72, 5. David Kostelecký (ČR) 72, 6. Yavuz Ilnam (Tur.) 71, … 11. Erik Varga 69, 21. Marián Kovačócy (obaja SR) 67

STREĽBA – ŽENY
trap
1. Catherine Skinnerová (Aus.) 67 b. /k.o. rozstrel 2/ (v kvalifikácii) – semifinále 14, finále 12, 2. Natalie Rooneyová (N. Zél.) 68 – semifinále 13+1, finále 11, 3. Corey Cogdellová (USA) 68 – semifinále 13+0, o 3. miesto 13+1, 4. Fátima Gálvezová (Šp.) 69 – semifinále 12, o 3. miesto 13+0, 5. Laetisha Scanlanová (Aus.) 70 – semifinále 10, 6. Jessica Rossiová (Tal.) 69 – semifinále 10, 7. Cynthia Meyerová (Kan.) 67 /k. o. rozstrel 1/, 8. Maria Dmitrijenková (Kaz.) 66

vzduchová pištoľ 40
1. Čang Meng-süe (Čína) 199,4 b. – fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 384), 2. Vitalina Bacaraškinová (Rus.) 197,1 (390), 3. Anna Korakakiová (Gréc.) 177,7 (387), 4. Alejandra Zavalová-Vázquezová (Mex.) 157,1 (387), 5. Afaf Elhodhodová (Egypt) 137,1 (386), 6. Sonia Franquetová (Šp.) 116,5 (384), 7. Bobana Veličkovičová (Srb.) 96,4 (385), 8. Jekaterina Koršunovová (Rus.) 73,5 (387)

ŠERM
fleuret mužov

Finále:
Daniele Garozzo (Tal.) – Alexander Massialas (USA) 15:11

O 3. miesto:
Timur Safin (Rus.) – Richard Kruse (V. Brit.) 15:13

Semifinále:
Daniele Garozzo (Tal.) – Timur Safin (Rus.) 15:8
Alexander Massialas (USA) – Richard Kruse (V. Brit.) 15:9

Štvrťfinále:
Daniele Garozzo (Tal.) – Guilherme Toldo (Braz.) 15:8
Timur Safin (Rus.) – Chaj-wej Čchen (Čína) 15:7
Richard Kruse (V. Brit.) – Gerek Meinhardt (USA) 15:13
Alexander Massialas (USA) – Giorgio Avola (Tal.) 15:14

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA – DRUŽSTVÁ
– do finále /bude v utorok 9. augusta/ postúpilo prvých osem krajín
1. USA (Simone Bilesová, Gabrielle Douglasová, Lauren Hernandezová, Madison Kocianová, Alexandra Raismanová) 185,238 bodu, 2. Čína 175,279, 3. Rusko 174,620, 4. Veľká Británia 174,064, 5. Brazília 174,054, 6. Nemecko 173,263, 7. Japonsko 172,564, 8. Holandsko 171,929 – postúpili do finále, 9. Kanada 171,761, 10. Taliansko 169,396, 11. Francúzsko 168,696, 12. Belgicko 167,838

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA – JEDNOTLIVKYNE
Viacboj
– 59 klasifikovaných, do finále /bude vo štvrtok 11. augusta/ postúpilo 24 najlepšie ohodnotených gymnastiek, maximálne však dve pretekárky z jednej krajiny) – neredukované poradie:
1. Simone Bilesová 62,366 bodu (preskok: 16,000, bradlá: 15,000, kladina: 15,633, prostné: 15,733), 2. Alexandra Raismanová 60,607, 3. Gabrielle Douglasová (všetky USA) 60,131, …45. (40. v redukovanom poradí) Barbora Mokošová (SR) 52,799 (preskok: 13,933, bradlá: 13,800, kladina: 12,033, prostné: 13,033) – nepostúpila do finále

Jednotlivé náradia
– do finále /bude od nedele do utorka – 14.-16. 8./ postúpilo 8 najlepšie ohodnotených gymnastiek, maximálne však dve pretekárky z jednej krajiny) – neredukované poradie:

preskok (19 klasifikovaných s priemerom z dvoch skokov): 1. Simone Bilesová (USA) 16,050 (prvý skok /do viacboja/: 16,000, druhý skok: 16,100)

bradlá (79 klasifikovaných): 1. Madison Kocianová (USA) 15,866, … 49. Barbora Mokošová (SR) 13,800 – nepostúpila do finále

kladina (82 klasifikovaných): 1. Simone Bilesová (USA) 15,633, … 74. Barbora Mokošová (SR) 12,033 – nepostúpila do finále

prostné (82 klasifikovaných): 1. Simone Bilesová (USA) 15,733, …59. Barbora Mokošová (SR) 13,033 – nepostúpila do finále

TENIS
Dvojhra mužov – 1. kolo:
Juan Martín Del Potro (Arg.) – Novak Djokovič (Srb.-1) 7:6 (4), 7:6 (2)
Andy Murray (V. Brit.-2) – Viktor Troicki (Srb.) 6:3, 6:2
Rafael Nadal (Šp.-3) – Federico Delbonis (Arg.) 6:2, 6:1
David Ferrer (Šp.-7) – Denis Istomin (Uzb.) 6:2, 6:1
David Goffin (Belg.-8) – Sam Groth (Aus.) 6:4, 6:2
Roberto Bautista-Agut (Šp.-10) – Andrej Kuznecov (Rus.) 6:7 (4), 6:2 – skreč, Kuznecov odstúpil pre zranenie členka
Pablo Cuevas (Urug.-11) – Nikoloz Basilašvili (Gruz.) 6:3, 6:7 (8), 6:3
Benoit Paire (Fr.-16) – Lukáš Rosol (ČR) 3:6, 6:3, 6:4
Thomaz Bellucci (Braz.) – Dustin Brown (Nem.) 4:6, 5:4 – skreč, Brown odstúpil pre zranenie ľavého členka
Rogério Dutra Silva (Braz.) – Thomas Fabbiano (Tal.) 7:6 (4), 6:1
Fabio Fognini (Tal.) – Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.) 2:6, 7:6 (4), 6:0
Paolo Lorenzi (Tal.) – Lu Jen-chsun (Taiw.) 3:6, 6:3, 6:4
Gilles Muller (Lux.) – Jerzy Janowicz (Poľ.) 5:7, 6:1, 7:6 (10)
Joao Sousa (Portug.) – Robin Haase (Hol.) 6:1, 7:5
Radu Albot (Mold.) – Teimuraz Gabašvili (Rus.) 4:6, 6:4, 6:4

Dvojhra žien – 1. kolo:
Serena Williamsová (USA-1) – Daria Gavrilovová (Aus.) 6:4, 6:2
Angelique Kerberová (Nem.-2) – Mariana Duqueová-Marinová (Kol.) 6:3, 7:5
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-3) – Andreea Mitová (Rum.) 6:2, 6:2
Svetlana Kuznecovová (Rus.-8) – Wang Čchiang (Čína) 6:1, 4:6, 6:0
Johanna Kontová (V. Brit.-10) – Stephanie Vogtová (Licht.) 6:3, 6:1
Petra Kvitová (ČR-11) – Tímea Babosová (Maď.) 6:1, 6:2
Samantha Stosurová (Aus.-13) – Jelena Ostapenková (Lot.) 1:6, 6:3, 6:2
Misaki Doiová (Jap.) – Jaroslava Švedovová (Kaz.) 6:3, 6:4
Caroline Garciová (Fr.) – Teliana Pereirová (Braz.) 6:1, 6:2
Nao Hibinová (Jap.) – Irina-Camelia Begová (Rum.) 6:4, 3:6, 6:3
Jekaterina Makarovová (Rus.) – Cagla Büyükakcayová (Tur.) 3:6, 6:0, 7:6 (6)
Mónica Puigová (Portor.) – Polona Hercogová (Slovin.) 6:3, 6:2
Caroline Wozniacka (Dán.) – Lucie Hradecká (ČR) 6:2, 6:2
Alizé Cornetová (Fr.) – Johanna Larssonová (Švéd.) 6:1, 2:6, 6:3
Laura Siegemundová (Nem.) – Cvetana Pironkovová (Bul.) 1:6, 6:4, 6:2

Štvorhra žien – 1. kolo:
Lucie Šafářová, Barbora Strýcová (ČR) – Serena Williamsová, Venus Williamsová (USA-1) 6:3, 6:4
Čchan Chao-čching, Čchan Jüng-ťan (Taiw.-3) – Irina-Camelia Begová, Monica Niculescová (Rum.) 5:7, 6:4, 6:3
Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR-6) – Elina Svitolinová, Oľga Savčuková (Ukr.)
Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-8) – Angelique Kerberová, Andrea Petkovicová (Nem.) 6:2, 6:2
Eugenie Bouchardová, Gabriela Dabrowská (Kan.) – Klaudia Jansová-Ignaciková, Paula Kaniová (Poľ.) 6:4, 5:7, 6:3
Bethanie Matteková-Sandsová, CoCo Vandeweghová (USA) – Anabel Medinová-Garriguesová, Arantxa Parrová-Santonjová (Šp.) 6:1, 6:1
Sü I-Fan, Čeng Saj-saj (Čína) – Ľudmila Kičenoková, Naďa Kičenoková (Ukr.) 6:0, 6:3
Andreea Mitová, Raluca Olarová (Rum.) – Tímea Babosová, Réka-Luca Janiová (Maď.) 6:3, 6:4
Kirsten Flipkensová, Yanina Wickmayerová (Belg.) – Jaroslava Švedovová, Galina Voskobojevová (Kaz.) 6:1 – skreč, Švedovová a Voskobojevová odstúpili

Štvorhra mužov – 1. kolo:
Gastao Elias, Joao Jousa (Portug.) – Andrej Martin, Igor Zelenay (SR) 6:4, 6:2
Juan Sebastián Cabal, Robert Farah (Kol.) – Pierre Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Fr.-1) 7:6 (4), 6:3
Thomaz Bellucci, André Sá (Braz.) – Andy Murray, Jamie Murray (V. Brit.-2) 7:6 (6), 7:6 (14)
Marcelo Melo, Bruno Soares (Braz.-3) – Sanchai Ratiwatana, Sonchat Ratiwatana (Thaj.) 6:0, 7:6 (1)
Brian Baker, Rajeev Ram (USA) – Gael Monfils, Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-4) 6:1, 6:4
Marc López, Rafael Nadal (Šp.-6) – Robin Haase, Jean-Julien Rojer (Hol.) 6:4, 6:4
Daniel Nestor, Vasek Pospisil (Kan.-7) – Marcus Daniell, Michael Venus (N. Zél.) 4:6, 6:3, 7:6 (6)
Fabio Fognini, Andreas Seppi (Tal.) – Iľja Marčenko, Denis Molčanov (Ukr.) 6:4, 6:3
Steve Johnson, Jack Sock (USA) – Julio Peralta, Hans Podlipnik-Castillo (Čile) 6:2, 6:2

VESLOVANIE
Nedeľňajší druhý deň súťaže veslárov pre silný vietor v Lagúne Rodriga de Freitasa zrušili. Správu priniesla na svojom webe BBC. Organizátori pôvodne posunuli začiatok o dve hodiny na 10.30 h miestneho času (15.30 SELČ), počasie sa však nezlepšilo.

Nepriaznivé poveternostné podmienky obmedzovali veslárov na OH už v sobotu, podľa meteorológov budú pretrvávať najmenej do utorka. Srbská mužská dvojveslica bez kormidelníka sa dokonca počas rozjazdy prevrátila. Regata mala pôvodne finišovať v sobotu 13. augusta.

VODNÝ SLALOM
kvalifikácia K1 mužov
1. Giovanni de Gennaro (Tal.) 86,85 (0 trest. sekúnd), 2. Joseph Clarke (V. Brit.) 86,95 s (0), 3. Hannes Aigner (Nem.) 87,31 (0), 4. Jakub Grigar (SR) 87,85 (2), 5. Pedro da Silva (Braz.) 88,48 (2), 6. Pavel Eigel (Rus.) 88,57 (0), 7. Jiří Prskavec (ČR) 88,71 (0), 8. Mike Dawson (N. Zél.) 88,91 (0),…15. Mario Leitner (Rak.) 93,29 (2)

kvalifikácia C1 mužov
1. Sideris Tasiadis (Nem.) 92,23 s (0), 2. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 93,48 (2), 3. David Florence (V. Brit.) 94,11 (0), 4. Benjamin Savšek (Slovin.) 94,36 (0), 5. Takuja Haneda (Jap.) 94,58, 6. Matej Beňuš (SR) 95,05 (0), 7. Grzegorz Hedwig (Poľ.) 96,67 (0), 8. Ander Elosegi (Šp.) 97,33 (2),…14. Vítězslav Gebas (ČR) 102,78 (0)

VOLEJBAL – MUŽI
A-skupina:
Taliansko – Francúzsko 3:0 (20, 20, 15)
Brazília – Mexiko 3:1 (-23, 19, 14, 18)
USA – Kanada 0:3 (-23, -17, -23)

Tabuľka A-skupiny:
1. Taliansko 1 1 0 3:0 3
Kanada 1 1 0 3:0 3
3. Brazília 1 1 0 3:1 3
4. Mexiko 1 0 1 1:3 0
5. Francúzsko 1 0 1 0:3 0
6. USA 1 0 1 0:3 0

B-skupina:
Poľsko – Egypt 3:0 (18, 20, 17)
Rusko – Kuba 3:1 (17, 19, -22, 18)
Argentína – Irán 3:0 (23, 24, 18)

Tabuľka B-skupiny:
1. Poľsko 1 1 0 3:0 3
Argentína 1 1 0 3:0 3
3. Rusko 1 1 0 3:1 3
4. Kuba 1 0 1 1:3 0
5. Irán 1 0 1 0:3 0
Egypt 1 0 1 0:3 0

VZPIERANIE – MUŽI
Do 56 kg:
1. Lung Čching-čchüan (Čína) 307 (137+170), 2. Om jun-čol (KĽDR) 303 (134+169), 3. Sinphet Kruaithong (Thaj.) 289 (132+157), 4. Arli Čontej (Kaz.) 278 (130+148), 5. Quoc Toan Tran Le (Viet.) 275 (121+154), 6. Habib de las Salas de la Rosa (Kol.) 266 (119+147), 7. Mirco Scarantino (Tal.) 264 (115+149), 8. Luis Alberto García Brito (Dom. rep.) 263 (118+145).

VZPIERANIE – ŽENY
Do 53 kg:
1. Chsu Šu-čching (Taiw.) 212 (100+112), 2. Hidilyn Diazová (Fil.) 200 (88+112), 3. Joon Jin-hee (Kór. rep.) 199 (88+111), 4. Rebeka Kohová (Lot.) 197 (90+107), 5. Rosane Dos Reisová Santosová (Braz.) 193 (90+103), 6. Kanae Jagiová (Jap.) 186 (81+105), 7. Dewi Safitriová (Indon.) 185 (80+105), 8. Evangjelia Veliová (Alb.) 165 (75+90)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. augusta 2016