Odsúdený Kádára zo skupiny sátorovcov žiada súd o obnovu konania

371528_fc8a1109 676x451.jpg

27.5.2023 (SITA.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku by mal na verenom zasadnutí 9. júna rozhodovať o žiadosti na povolenie obnovy konania pre odsúdeného príslušníka zločineckej skupiny sátorovci Kristiána Kádára. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Kádárovi súd v marci 2019 uložil trest 25 rokov odňatia slobody. Najvyšší súd mu následne v októbri toho istého roku pridal aj trest prepadnutia majetku.

Podľa Trestného poriadku môže súd povoliť obnovu konania, ak „vyjdú najavo skutočnosti alebo dôkazy súdu skôr neznáme, ktoré by mohli samy o sebe alebo v spojení so skutočnosťami a dôkazmi už skôr známymi odôvodniť iné rozhodnutie o vine, alebo vzhľadom na ktoré by pôvodne uložený trest bol v zrejmom nepomere k závažnosti činu alebo k pomerom páchateľa”.

Skupina sátorovcov páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 do roku 2010. Zločineckej skupine sa pripisuje zodpovednosť za smrť minimálne 80 obetí.

Viac k témam: obnova konania, Sátorovci, Súdy, Zločinecká skupina
Zdroj: SITA.sk – Odsúdený Kádára zo skupiny sátorovcov žiada súd o obnovu konania © SITA Všetky práva vyhradené.

27. mája 2023