Odídení poslanci z oboch strán britského parlamentu chcú zakladať novú stranu

399305_britain_brexit_80165 e6e4777df82d4a4487d74dff24f2afc1 676x450.jpg

LONDÝN 5. marca (WebNoviny.sk) – Jedenásti poslanci dolnej komory britského parlamentu, ktorí nedávno vystúpili z oboch hlavných britských politických strán, by chceli vytvoriť nový samostatný politický subjekt.

Poslanci, ktorí sú už teraz neoficiálne združení pod hlavičkou takzvanej Nezávislej skupiny, sa o tejto možnosti v utorok rozprávali s predstaviteľmi britskej Volebnej komisie.

„Nie sme politická strana, ale je tu jednoznačne dopyt po novej politickej strane, takže s nimi diskutujeme o tom, čo to obnáša,“ informoval Chuka Umunna, jeden z ôsmich poslancov Labouristickej strany, ktorí v polke februára z tejto strany vystúpili.

Okrem nich do skupiny patria aj traja poslanci, ktorí vystúpili z vládnucej Konzervatívnej strany. Hlavným dôvodom pre jedných aj druhých bol nesúhlas so spôsobom, ako sa ich strany stavajú k otázke vystúpenia Veľkej Británie z Európskej únie. Hlavnou témou, ktorá týchto poslancov spája, je práve snaha o zotrvanie krajiny v únii.

Viac k témam: Brexit, britský parlament
Zdroj: Webnoviny.sk – Odídení poslanci z oboch strán britského parlamentu chcú zakladať novú stranu © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2019