Odchod Skalice z Tipsport ligy zmenil tabuľku aj play-out

Pro-Hokej potvrdil, že Skalicu vylúčia z Tipsport ligy. Vedenie súťaže zároveň potvrdilo model play-out.BRATISLAVA 16. februára (WebNoviny.sk) – Riadiaci orgán slovenskej hokejovej Tipsport ligy Pro-Hokej v utorok predpoludním potvrdil, že HK 36 Skalica neodohrá v utorok duel 47. kola najvyššej domácej hokejovej súťaže proti Martinu a keďže pôjde už o tretie nenastúpenie Záhorákov v aktuálnom ročníku, klub zo súťaže vylúčia. Spoločnosť Pro-Hokej oznámila, že play-out o dve miestenky v Tipsport lige 2016/2017 budú hrať finalisti I. ligy s deviatym mužstvom najvyššej súťaže aktuálnej sezóny po základnej časti.

Odporúčame:

Skalica nedokázala vyriešiť problémy, v Tipsport lige končí

„Je nám veľmi ľúto, že nás počas rozbehnutej sezóny opúšťa jeden z klubov. V každom prípade, na takúto situáciu myslí súťažný poriadok SZĽH, podľa ktorého sme ako riadiaci orgán súťaže striktne postupovali. Tipsport liga, ale aj HK 36 Skalica dnes platia nutnú daň za to, že dodržiavame pravidlá, čo je nevyhnutné na to, aby sme mohli aj naďalej zaručovať rozvoj a väčšiu stabilitu Tipsport ligy. Nastúpili sme všetci spoločne na túto cestu ozdravovania našej najvyššej hokejovej súťaže a v tomto odhodlaní budeme aj pokračovať. Už dnes sa tešíme, že v budúcom ročníku do našej tipsportligovej rodiny privítame minimálne jeden klub z prvej hokejovej ligy plný obrovského odhodlania, nadšenia a novej energie,“ uviedol prostredníctvom tlačovej správy riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

Situácia v Skalici neteší ani generálneho partnera súťaže, spoločnosti Tipsport. „Ako generálneho partnera Tipsport ligy nás veľmi mrzí koniec HK 36 Skalica v najvyššej súťaži. Skalický klub patril medzi slovenské hokejové stálice a veríme, že jeho ústup z pozícií je len dočasný a skvelí hokejisti ako Pálffy, Zálešák, Rybár, Školiak, či Mikúšovci budú mať na Záhorí svojich nasledovníkov. Na druhej strane veríme, že rast návštevnosti zápasov či sledovanosti TV prenosov v kombinácii so zlepšeným marketingom pomôžu klubom k ekonomickej stabilite, ktorá je základným pilierom zdravého fungovania Tipsport ligy,“ uviedol generálny riaditeľ spomenutej spoločnosti Jaroslav Taraba.

Informácie agentúre SITA poskytol riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. februára 2016